Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knihkupectví z filmu Vrchní, prchni! se přejmenuje a přesune do Karlína

  21:58
Knihkupectví Fišer, známé například z filmu Vrchní, prchni!, které muselo v prosinci uzavřít prodejnu v Kaprově ulici, se přesouvá do Sokolovské ulice v Karlíně. Nově se bude jmenovat Přístav. Prodejna otevře v polovině června a její součástí bude i kulturní program.

Knihkupectví Fišer v Kaprově ulici. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Knihkupectví se do Karlína přesune z Kaprovy ulice, kde fungovalo od roku 1933 až do loňského prosince, pak muselo objekt opustit. Bytové družstvo Rovnost totiž upřednostnilo jiného investora, který chce prostory zrekonstruovat a udělat v nich moderní literární kavárnu.

Prodejna už ale našla nové útočiště - v místě, kde byl doposud second hand. Slavnostnímu otevření, které je plánováno přibližně za dva měsíce, předchází jedna nepříjemnost.

„Vandal tam poškrábal výlohu. Otevření by to ale nemělo ovlivnit,“ řekla iDNES.cz mluvčí Prahy 8 Anna Patočková.

Jedna z majitelek knihkupectví, Iveta Ambrosová, si prý tuto karlínskou čtvrť, ve které dosud knihkupectví chybělo, vybrala spolu s kolegyní záměrně. „Chceme se aktivně zapojit do karlínského dění,“ řekla k tomu.

Knihkupectví se za komunismu říkalo „U Fišera“, podle vedoucího obchodu Bohumila Fišera, který jej řídil od roku 1963. Po jeho smrti v roce 2007 převzal knihkupectví nakladatel Ladislav Horáček a udělal z něj zároveň reprezentační prodejnu svého nakladatelství.

Jak to v knihkupectví Fišer vypadalo těsně před zavřením v Kaprově ulici:

Autor: