Po silnici pobíhali koně, jeden z nich prokopl čelní sklo u auta

  9:44
Neobvyklou dopravní nehodu řeší policisté na Klatovsku. Řidič osobního auta zastavil nedaleko Zavlekova před koňmi, kteří stáli uprostřed silnice. Jeden z nich mu poté prokopl čelní sklo.

Řidiče na Klatovsku překvapili dva koně, kteří se toulali na silnici. Jeden z nich mu prokopl čelní sklo. | foto: Policie ČR

Kuriózní nehoda se odehrála ve čtvrtek před pátou hodinou ranní.

„Šedesátiletý řidič jel se svým vozem značky Citroën Berlingo od obce Kocourov na Zavlekov. Na rovném úseku před odbočkou na Hnačov zahlédl na silnici dva koně,“ řekla policejní mluvčí  Dana Ladmanová.

Fotogalerie

Řidič stačil před koňmi zastavit, ale jeden se splašil a vykopl zadníma nohama. „Kopytem rozbil čelní sklo vozidla a další jeho části,“ doplnila Ladmanová.

Oba koně pak utekli. Řidič vyvázl bez zranění.

Nehodu vyšetřovali na místě policisté, kteří řidiče podrobili dechové zkoušce. Výsledek byl negativní. Škodu na citroënu vyčíslili na 15 tisíc korun.

Policisté v současné době pátrají po majiteli koní. Podle řidiče byli koně hnědí a na spodní části těla měli bílé skvrny.

„Na dopravní inspektorát v Klatovech se může přihlásit majitel koní, ale i případní svědci, kteří koně u Zavlekova spatřili,“ dodala Ladmanová.

Autor: