Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klášterní hudební slavnosti pokračují druhým týdnem

  10:29
Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti 2017 pokračuje druhým týdnem plným koncertů. Již jsme na koncertech přivítali soubor Ensemble Frizzante, cembalistky Editu Keglerovou a Moniku Knoblochovou, Doležalovo kvarteto a Valérii Zawadskou, klavíristu Matyáše Nováka a také soubor Musica Bohemica Viva.

Jiří Stivín - Jiří Stivín | foto: MF DNES

Festival dále pokračuje koncerty v Rapotíně (úterý 11. července), v Šumperku (středa 12. července), v Krnově (čtvrtek 13. července), v Jeseníku (pondělí 17. července) a na závěr opět v Šumperku (úterý 18. července).

Koncert ve velkém sálu KKC v Rapotíně v úterý 11. července uvede hvězdného jazzmena a improvizátora, flétnistu JIŘÍHO STIVÍNA, který se ovšem netají velkým obdivem k barokním mistrům. Program koncertu bude tedy věnován Vivaldimu, Telemannovi, Bachovi, ale také improvizačnímu umění Jiřího Stivína. Ke spolupráci na cembalo si hlavní protagonista večera pozval ROBERTA HUGA.

Zahraniční umělci se na festivalu představí na dalších dvou koncertech. Ve středu 12. července v klášterním kostele v Šumperku a ve čtvrtek 13. července v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově vystoupí německý soubor NEUES BAROCKTRIO BERLIN. Soubor, který vystupuje ve složení Anna Barbara Kastelewicz – barokní housle, Arno Schneider – cembalo a Sarah Perl – viola da Gamba, připravil pro české publikum program barokní hudby „Hudební bitva čtyř národů“, a jak název napovídá, můžeme se těšit na pomyslnou hudební bitvu, a to mezi Německem (potažmo Rakouskem), Anglií, Francií a Itálií. Soubor hraje na originální nástroje v autentické interpretaci.

Poslední dva koncerty budou patřit patronce festivalu harfistce JANĚ BOUŠKOVÉ. V pondělí 17. července v Kongresovém sále PLL v Jeseníku vystoupí tato světová harfistka s programem Královský koncert. Posluchači si vyslechnou skladby J. L. Dusíka, A. Dvořáka, E. Parish Alvarse, H. Rénieho či B. Smetany.

Závěrečný koncert v úterý 18. července v klášterním kostele v Šumperku posluchačům nabídne orchestrální koncert se dvěma sólisty. Smyčcový orchestr BAROCCO SEMPRE GIOVANE společně s violistou ROMANEM JANKŮ a harfistkou JANOU BOUŠKOVOU věnují právě tento koncert 250 letům od úmrtí německého barokního skladatele G. P. Telemanna a provedou díla tohoto autora, jeho současníků či obdivovatelů. Těšit se můžeme mimo jiné na Telemannův violový koncert, jeho orchestrální skladby, skladby A. Vivaldiho a také harfový koncert François-Adriena Boieldieuho.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v obvyklých předprodejích a také na webových stránkách festivalu. Vstupenky na koncerty v Šumperku, Jeseníku, Krnově, Rapotíně a Králíkách jsou prodávány na místa, jsou tedy číslované a doporučujeme včasnou rezervaci.

Pro držitele karet Klubu přátel Klasika Viva nabízíme výrazné slevy ze vstupného. Více informací o této kartě a cenových relacích vstupenek naleznete na webu www.klasikaviva.cz