Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klášterní hudební slavnosti 2017 odhalily svůj program

  12:02
Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti oslavil v loňském roce 10 let své existence. Za tu dobu se podařilo uvést v život mimořádný kulturní podnik, který působí již ve třech krajích ČR.

Klášterní hudební slavnosti | foto: Impuls.cz

V letošním roce jsme dramaturgii festivalových koncertů pojali v duchu oslavy hudby období baroka. Hudba, která nabízí tolik rozmanitosti a přitom přísného řádu, který ovšem nic neubírá na hudební kráse. Současně chceme touto dramaturgií vzpomenout 250 let od úmrtí barokního hudebního velikána Georga Philippa Telemanna.

Koncerty v roce 2017 se již tradičně budou konat v Šumperku, Jeseníku, Krnově, Karlově Studánce, Bludově, v Králíkách, ve Velkých Losinách a také v Rapotíně. Umělci nás zavedou do známých koncertních míst (Klášterní kostel v Šumperku, Kongresový sál PLL v Jeseníku, zámek v Bludově či sál KKC v Rapotíně), ale také například do hudebního pavilonu Horských lázní Karlova Studánka nebo do prostor Ruční papírny ve Velkých Losinách).

Od 2. do 18.července 2017 se v osmi městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem deset koncertů.

Zahajovací koncert festivalu v neděli 2.července v klášterním kostele v Šumperku bude poctou jednomu z největších barokních skladatelů, kterým byl Johann Sebastian Bach (současník G. P. Telemanna).

Následující koncert v úterý 4.července nás zavede na netradiční místo, do prostor Ruční papírny ve Velkých Losinách

V pátek 7.července zavítá festival do Bludova. Koncert na zámku je již tradiční záležitostí a je také hojně navštěvován.

V neděli 9.července rozezní hudba klášterní kostel na Hedeči v Králíkách. Následující koncert festivalu proběhne ve velkém sálu KKC v Rapotíně v úterý 11.července.

Ve středu 12.července v klášterním kostele v Šumperku a ve čtvrtek 13.července v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově vystoupí německý soubor NEUES BAROCKTRIO BERLIN.

Poslední dva koncerty budou patřit patronce festivalu harfistce JANĚ BOUŠKOVÉ. V pondělí 17.července v Kongresovém sále PLL v Jeseníku vystoupí tato světová harfistka s programem Královský koncert.

Závěrečný koncert v úterý 18.července v klášterním kostele v Šumperku posluchačům nabídne orchestrální koncert se dvěma sólisty.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v obvyklých předprodejích.

Více informací o najdete na: www.klasikaviva.cz