Muž přišel do bytu bývalé přítelkyně, soka bil do hlavy kladivem

  13:48
Několik silných úderů kladivem do hlavy přežil muž, kterého na Valašsku v bytě napadl bývalý přítel jeho partnerky. S vážným zraněním ale i několik dní po útoku zůstává v nemocnici. Za násilné projevy byl agresor v minulosti několikrát odsouzen, nyní mu hrozí za pokus o vraždu až osmnáctiletý trest.
Vazební věznice Hradec Králové

Vazební věznice Hradec Králové | foto: Martin Veselý, MAFRA

Čtyřiadvacetiletý napadený muž byl v bytě v obci na Rožnovsku v pondělí přes den, a to se svojí přítelkyní, která tam bydlí. Kolem půl jedné odpoledne dovnitř nezvaně vstoupil bývalý přítel ženy a začal přítomného muže slovně napadat a vyhrožovat mu fyzickým atakem i usmrcením.

Napadaný muž měl z útočníka strach, protože ho už dříve napadl a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu už delší dobu slovně, i prostřednictvím telefonu, vyhrožuje.

„Z obav z dalšího útoku měl mladší z mužů u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil. Útočník nato vzal kladivo a opakovaně udeřil aktivně bránícího se muže velkou silou do hlavy,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dalšímu útoku zabránila až přítomná žena, která útočného muže odstrčila. Zraněnému se díky tomu podařilo z bytu utéct ven, kde požádal náhodného kolemjdoucího, aby mu zavolal záchrannou službu. Ta odvezla muže do nemocnice, kde je stále hospitalizován s vážným poraněním hlavy.

Útočník z bytu odešel, při incidentu neutrpěl žádné zranění. Bezprostředně po oznámení začali policisté po muži pátrat a zanedlouho ho zadrželi a odvezli do policejní cely. Po zadržení měl muž v dechu přes dvě promile.

Případ si kvůli jeho závažnost převzali krajští kriminalisté, jejich vyšetřovatelka muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. Návrh na vzetí do vazby soud akceptoval, policisté proto muže ve středu eskortovali do vazební věznice v Olomouci.

Za zmíněné trestné činy může být obviněný potrestán trestem odnětí svobody na deset až osmnáct let. Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzen. 

Autor: