Lovci kešek v Ostravě hazardují. Do podzemních stok vstupují i s dětmi

  14:50
Ani smrt dvou hledačů kešek, kteří v červnu zahynuli v útrobách Motolského potoka v Praze, neodradila ostatní dobrodruhy od vstupu do podzemí. Například zástupci Ostravských vodáren a kanalizací zjistili, že do ostravských stok v poslední době vstoupilo několik skupin hledačů s dětmi.

Vstupy do stokové sítě OVAK opatřuje informačními zákazovými tabulkami. | foto: OVAK

Ostravské vodárny zjistily z internetového serveru, který se problematikou geocachingu zaobírá, že se do tamní kanalizační sítě vydalo několik skupin dospělých, kteří sebou měli i velice malé děti.

Pracovníci vodáren pak ve stokové síti našli tři kešky, které odstranili. „Vstup a pohyb v kanalizaci pro nepoučené osoby je zakázaný a zdraví nebezpečný,“ uvedla mluvčí Ostravských vodovodů a kanalizací (OVAK) Radka Vanková.

Vedoucí střediska údržby kanalizační sítě označil počínání lovců kešek za hazardování se životy.

„Byli jsme šokováni, že dospělí v rámci trávení volného času neváhají riskovat životy nejen své, ale i dětí,“ sdělil Jan Baštínský.

Kešky už se nesmějí ve stokách objevit

Zástupci vodáren o odstranění kešek informovali jejich vlastníky. Zároveň varují, že v případě jejich vrácení na místo předají podnět policii. Stejně budou postupovat i v případě, že se kešky objeví jinde v kanalizaci. 

„Chápeme, že podzemní prostory stokové sítě jsou zajímavým místem, nicméně takové umístění kešek odporuje platným nařízením i samotným pravidlům geocachingu,“ podotkla Vanková.

Jak nebezpečné je hledání kešek v kanalizačních stokách ukázala červnová tragédie, která se stala v Praze. Do útrob Motolského potoka se tam vydala skupinka čtyř lidí, přišla ale silná bouřka a přívalový liják stoku zaplnil. Dva lidé zahynuli.

Je hledání kešek nebezpečné? Odpovědělo několik zkušených lovců:

Autor: