Odvážní kluci mění tvář Chebu a říkají si Truehills

Umělecká skupina Truehills poukazuje na špatné věci. Například problém hracích automatů.
vydáno: 18.5.2012, 13:02

Cheb - Parta obyčejných chebských kluků z ulice, která si zažila svoje. Alkohol, drogy, automaty pro ně nejsou cizí pojmy. Pohybovali se totiž v komunitě, kde to bylo na denním pořádku. Nyní ale změnili svůj život úplně od základu. Říkají si Truehills.

Snaží se dětem z ulice, kterými také byli, ukázat alternativu k výše uvedeným patologickým jevům například pomocí umění.

„Truehills je skupina lidí, kteří se soustředí na riziková místa v Chebu, kde se můžou například zranit děti, a my to chceme změnit a zbezpečnit," uvedl Martin Daněk z Truehills. „Jsme obyčejní kluci, kteří vyrostli v tom špatném," uvedl druhý člen Josef Verešpej.

„Dnes jsme se odrazili ode dna, z té špíny a začali jsme poukazovat na rizikové věci a chceme tak změnit Cheb. Já jsem dříve začínal jako writer (sprejer) a v současnosti mi už nic neřeknou nějaká tři písmena na zdi. Já chci ukázat na špatné věci, a proto také vzniklo naše dílo. Na volně přístupné zdi jsem vytvořil obraz dnešní doby, dnešního Chebu, co mě na něm štve automaty. Mnoho lidí si naší práce všimlo a také žádají změnu, nechtějí jen přihlížet," dodal.

Skupiny Truehills si dokonce všimli turisté ze Spojených států amerických. Ti byli velice ohromeni nápadem, který tito kluci dostali, a vervou, s jakou se do změn pustili.

„Truehills je myšlenka, která chce pohnout špatnými věcmi dobrým směrem," dodal Daněk.

„Naše dílo už je na té zdi nějakou dobu. My bychom ho chtěli sundat a udělat něco nového, co by také poukazovalo na další problémy. Máme v plánu, že bychom to měnili asi čtyřikrát do roka," upřesnil Verešpej. Na co se chtějí Truehills v dalším svém díle zaměřit, však nechtěli říct, rádi by, aby to bylo překvapení.

„Myšlení těch kluků se mi moc líbí," uvedl Tomáš Veselý z Chebu. „Mají chuť změnit věci, nad kterými by ostatní jen mávli rukou. Určitě jim fandím a těším se na jejich další dílo, které bude na té kreslicí zdi," dodal.

„Jsem šťastná, že se našel někdo, kdo ukazuje na špatné věci a pokouší se je změnit, kéž by bylo takových lidí víc," řekla Jana Malá.

Autor: Martin Rejsek - Chebský deník

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

Dnešním tématem Tajemství úspěchu je životní restart!

[27.3.2015]

Dnešním tématem Tajemství úspěchu je životní restart!

O ten se v současné době pokoušejí tisíce účastníků projektu úřadu práce „Vzdělávejte se pro růst! - pracovní…