Šofér bez řidičáku skočil po honičce s policií do řeky, začal se topit

  14:58
Poškozené osobní subaru chtěla v neděli odpoledne zastavit policejní hlídka v Nejdě na Karlovarsku. Teprve osmnáctiletý řidič místo toho přidal plyn a pokusil se ujet. Policejní honička se však nakonec málem změnila v záchrannou akci.

Řidič se řítil od Nejdy k vesničce Bor, kde zabočil mezi domy a pokračoval lesem. Bezohledně ujel deset kilometrů.

„Přitom ohrozil účastníky silničního provozu a několik lidí na lesní cestě,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Jízda nakonec skončila na břehu Ohře. Cesta už dál nepokračovala a auto v podmáčeném terénu zapadlo. Řidič ale prchal dál k řece, do které bez váhání skočil. Neodradila ho ani vzdutá hladina.

Na opakované výzvy policistů, aby zastavil, nereagoval. „Policista proto použil dle zákona jako donucovací prostředek varovný výstřel, ale řidič ani na ten nereagoval a dál se snažil přeplavat řeku. V hlubší části ho však zřejmě strhl prudký proud a muž se začal topit,“ popsala další část pronásledování policejní mluvčí.

Policisté nezaváhali a jeden z nich se za topícím se mužem vrhnul. Řidiči to však dodalo nové síly a nakonec se mu podařilo rozvodněnou řeku překonat a dostat se na druhý břeh. Tam se znovu snažil policistům zmizet z dohledu, ale marně.

„Na místo mezitím dorazily další policejní hlídky, které muže zajistily a následně převezly na policejní služebnu. Lustrací policisté zjistili, že 18letý muž řídil vozidlo i přesto, že nevlastní žádné řidičské oprávnění. Celý případ je nadále v šetření policistů,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: