Karlovarský kraj nechá opravit další poničenou silnici

  0:06
Cestování po komunikacích v regionu bude pro řidiče zase o něco snadnější a bezpečnější. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila výsledky zadávacích řízení na modernizaci úseků silnice II/198 v Horním Kramolíně a mezi Kojšovicemi a Toužimí. S realizací staveb by se mělo začít na jaře příštího roku.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Marek Podhora, MAFRA

V Horním Kramolíně bude provedena modernizace konstrukce vozovky o celkové délce více jak 1,3 kilometru včetně řešení 3 mostních objektů.

Součástí prováděných prací bude i kácení stromů, mýcení náletových křovin a keřů.

„V rámci zadávacího řízení jsme obdrželi dohromady jedenáct nabídek, přičemž všechny splnily předepsané náležitosti a žádná nemusela být z následného hodnocení vyřazena. Jako ekonomicky nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Horní Kramolín, která silnici opraví za zhruba 19 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Druhý z opravovaných úseků silnice II/198 mezi Kojšovicemi a Toužimí měří 2,4 kilometru. Silničáři zde rozšíří vozovku, položí nové konstrukční vrstvy a upraví nezpevněné krajnice, sjezdy a propustky. „Do zadávacího řízení bylo podáno celkem čtrnáct nabídek. Zakázku vyhrála společnost Robstav stavby s nabídkou za 20,3 milionu korun,“ doplnil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík. Na obě akce chce kraj využít dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.