Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský kraj nabízí Senior Pasy

  8:45
Karlovarský kraj začíná nabízet Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech ČR. Senior Pasy mají podobu plastové karty nepřenosné na jinou osobu a kraj je na základě registrace vydá zdarma všem lidem ve věku od 55 let. Výrobu a distribuci karet financuje Karlovarský kraj s příspěvkem z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Bavič Vladimír Hron | foto: MF DNES

Nabízené slevy prostřednictvím Senior Pasů se pohybují v rozmezí 5–50 procent a jsou zaměřeny na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělávání, vstupy do muzeí, galerií i spotřební nákupy. Od roku 2013 je projekt otevřen pro seniory z celé České republiky. Nyní je v něm zapojeno více než 250 tisíc seniorů a 2.408 poskytovatelů.

Dne 1. října 2017 bude také pro seniory z Karlovarského kraje (ale i další zájemce) připravena oslava Mezinárodního dne seniorů. Karlovarský kraj ve spolupráci se společností Sun Drive Communications, držitelem licence, uspořádá v Karlových Varech společensko-kulturní odpoledne, v rámci kterého se účastníci budou moci zaregistrovat a získat Senior Pas.

Bohatý program nabídne vystoupení Vladimíra Hrona, ale i zdravotně preventivní část s možností nechat si například změřit krevní tlak a cukr.

Na tuto akci naváže série dalších „zastávek“ se Senior Pasy v různých městech kraje. Zájemci o získání karty budou mít možnost dostat bližší informace o projektu i registrační lístek přímo na těchto místech a akcích:

· Sokolov – Senior roku - 5. 10. 2017, Městský dům kultury Sokolov

· Mariánské Lázně – Lázeňský festival jablek - 15. 10.2017, Kolonáda M. Gorkého

· Aš – Adventní setkání - 3. 12.2017, Poštovní náměstí Aš

· Cheb – Vánoční trhy - 13. 12. 2017, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad Cheb

· Další z těchto zastávek se plánuje i v Ostrově

Bližší informace o projektu a o poskytovatelích zvýhodněných služeb najdou lidé na internetových stránkách: www.seniorpasy.cz, kde se budou moci rovněž registrovat. Registrace dále bude možná na stránkách: www.kr-karlovarsky.cz, kde zjistí zájemci také novinky o Senior Pasech pro každé následující období. Registraci lze provést i po telefonu – na čísle 844 111 122 a 725 534 865.

„V příštím roce samozřejmě budeme chtít získat další poskytovatele zvýhodněných služeb a připravit pro držitele Senior Pasu řadu akcí. Na počátku roku 2018 také plánujeme v rámci Senior Pasů poskytnout lidem z našeho regionu kompenzaci na pořízení dálniční známky ve výši poloviny její hodnoty, abychom občanům usnadnili cestování napříč krajem po D6, především z Karlových Varů do Chebu, kde nikdy nemělo dojít ke zpoplatnění úseku, který vede takzvaně odnikud nikam,“ zdůraznila hejtmanka.