Karlovarský kraj má zbrusu nový „kamenný“ hospic

  5:21
Už v letních měsících přijme nově vybudovaný „kamenný“ hospic v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) v Nejdku své první pacienty. Má pro ně připraveno celkem 23 lůžek v komfortním prostředí s moderním vybavením. Stavbu zafinancoval Karlovarský kraj, který na ni vynaložil 78, 5 milionu korun.

Karlovarský kraj má zbrusu nový kamenný hospic | foto: Impuls.cz

„Byli jsme jedním ze dvou krajů v republice, kde dosud „kamenný“ hospic chyběl. Chtěli jsme lidem, kteří jsou nevyléčitelně nemocní a na sklonku života, nabídnout důstojné prostředí, kde pro ně budeme mít připravenou odpovídající zdravotní péči. Za stejně důležitou ale považujeme i duchovní podporu v těžkých okamžicích.

Kraj samozřejmě podporuje mobilní hospicové služby, ale pak přijde chvíle, kdy je nepřetržitá péče v pobytovém zařízení hospicového typu nezastupitelná. Proto jsem velice ráda, že jsme myšlenku vystavět hospicový pavilon dovedli do úspěšného konce. Jsem přesvědčena o tom, že hospic svým obyvatelům a jejich rodinám bude poskytovat kvalitní služby,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Práce stavebníci dokončili v březnu 2018. Nový pavilon je propojen se stávající hlavní budovou REHOS Nejdek nadzemní lávkou. V prostorách posledního patra je ředitelství organizace. Oddělení paliativní péče se nachází ve druhém podlaží třípatrové budovy. Má celkem 23 nových lůžek ve dvou i jednolůžkových pokojích s možností přítomnosti rodinných příslušníků.

Součástí budovy je návštěvní místnost a kaple. V přízemí je prostor pro občerstvení i s venkovním posezením.

Vstup do areálu zařízení zabezpečí recepce, která bude zároveň zajišťovat ostrahu objektu.