Karlovy Vary budou dohlížet na zplyňování kalů na Sokolovsku

  10:10
Karlovy Vary se stanou takzvaným účastníkem řízení v procesu zplyňování kalů, které se uskutečňuje ve Vřesové na Sokolovku. S touto snahou přišla ještě v minulém volebním období komise pro lázeňství a cestovní ruch, vedení radnice tehdy souhlasilo.

Ve Vřesové na Sokolovsku se likvidují kaly z Ostravska. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Účastníkem řízení se Karlovy Vary staly na základě správní žaloby.

Nová primátorka Andrea Pfeffer Ferklová rozhodnutí přivítala s tím, že všichni zastupitelé by měli mít možnost podívat se tam, kde ke zplyňování dochází.

„Potom bychom k tomu mohli přijmout nějaké usnesení,“ uvedla Andrea Pfeffer Ferklová. Být účastníkem řízení v této věci je podle ní pro město důležité.

„Myslíme si, že bychom takové věci měli vědět. Za druhé bychom měli chtít, aby se vše uskutečňovalo, jak má, a neznamenalo to žádný negativní dopad pro Karlovy Vary. O tom se ale chceme přesvědčit na místě,“ řekla primátorka.

Zhruba před měsícem se o problematiku podle ní začala opět zajímat komise pro lázeňství a cestovní ruch, které změnily složení komunální volby. Andrea Pfeffer Ferklová se domnívá, že i její současní členové se budou zplyňováním zabývat a chtít, aby bylo vše v pořádku.

Proces začal loni v dubnu, kdy první várka ropných kalů z ostravských lagun dorazila do plynárny ve Vřesové.

Karlovy Vary poté poukazovaly prostřednictvím tehdejšího primátora Petra Kulhánka na to, že se tak děje velice blízko tohoto lázeňského města, které je bytostně závislé na kvalitě životního prostředí.

Autor: