Nákladní vlak sroloval rozbité auto, které řidič nechal stát na přejezdu

  9:22
Nákladní vlak srazil v noci v Kařízku na Rokycansku osobní vozidlo, které stálo na železničním přejezdu. Jak se ukázalo, řidič ho tam nechal, protože se porouchalo, a odešel domů. Policisté ho vypátrali po třech hodinách.

Po srážce s nákladním vlakem zbyl z renaultu jen vrak. Ve vozidle nikdo nebyl. | foto: HZS Plzeňského kraje

Vlak se s autem střetl v půl jedné v noci. Strojvedoucí nedokázal srážce s Renaultem Clio zabránit a vozidlo doslova sroloval pod lokomotivu.

„Vlak se podařilo zastavit až po 550 metrech,“ upozornil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Jak se ukázalo, ve vozidle nikdo nebyl. Policisté po majiteli renaultu  začali okamžitě pátrat a devětatřicetiletého muže našli po třech hodinách v místě jeho bydliště.

„Podle něj se vozidlo na přejezdu rozbilo, nechal ho na místě a odešel pryč,“ uvedla rokycanská policejní mluvčí Hana Kroftová. 

Fotogalerie

Kroftová dodala, že muž měl v době vypátrání pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Nadýchal dvě promile. Zda byl pod vlivem už ve chvíli, kdy auto řídil, objasní až další vyšetřování.

Řidič ani nikomu neoznámil, že na přejezdu v Kařízku stojí nepojízdné vozidlo. „Prověřujeme veškeré okolnosti nehody pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení,“ dodala Kroftová.

Při kolizi se ve vlaku nikdo nezranil. Škoda na zdemolovaném autě je 30 tisíc korun, škoda na vlaku se předběžně odhaduje na 240 tisíc.

Trať byla uzavřena téměř do šesté hodiny ranní.

Vlak smetl auto na železničním přejezdu v Kařízku.

Vlak smetl auto na železničním přejezdu v Kařízku.

Autor: