Kamion se při nehodě převrátil a shořel, ukrajinský řidič přišel o doklady

  15:08
Škoda za více než tři miliony korun vznikla při nehodě a následném požáru kamionu na Uherskobrodsku. Ukrajinský řidič se při nehodě nezranil, oheň jej ale připravil i o všechny doklady. Hlavní tah na Slovensko byl v noci na úterý dlouho neprůjezdný.

Kamion po nehodě na Uherskobrodsku shořel. | foto: HZS Zlínského kraje

Kamion s návěsem jel v úterý před jednou hodinou ranní po silnici I/50 od Uherského Brodu směrem na hraniční přechod ve Starém Hrozenkově.

„Při vyjíždění z Bystřice pod Lopeníkem se řidič zřejmě plně nevěnoval řízení a najel pravou stranou na nezpevněnou krajnici, poté se zřítil do příkopu,“ sdělila uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Fotogalerie

Kamion narazil do betonového propustku a začal hořet.

„Při hlášení nehody na tísňovou linku oznamovatel sdělil, že hoří celá kabina i návěs. A po příjezdu první jednotky k místu požáru byl skutečně celý kamion v plamenech,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasičům se podařilo dostat plameny pod kontrolu půl hodiny od nahlášení, o hodinu později byl požár zcela uhašený.

„Díky tomu mohl být zprůjezdněn alespoň jeden jízdní pruh, ve kterém policisté řídili dopravu kyvadlově. Silnice byla plně průjezdná v obou směrech po čtvrté hodině ranní,“ poznamenala Javoříková.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Uherského Brodu a také jejich dobrovolní kolegové z Bánova a Bystřice pod Lopeníkem. Místní jednotka u kamionu zůstala coby dohled až do ranních hodin.

Škoda je předběžně vyčíslena na tři miliony korun na kamionu, půl milionu na přepravovaném nákladu a padesát tisíc na silnici.

„Dvětačtyřicetiletý zahraniční řidič se při nehodě nezranil, dechová zkouška u něj byla negativní. Muži, kterému při požáru shořely všechny osobní věci a doklady, byla za nehodu uložena bloková pokuta,“ podotkla policejní mluvčí.

Autor: