Prachatičtí policisté již mohou vyrazit do práce na kole

Ilustrační foto. Autor: Deník/Miroslav Fuchs
vydáno: 19.5.2012, 17:50

Prachaticko – Vybraní policisté na obvodních odděleních Policie České republiky ve Volarech a Horní Vltavici mohou spojit svou práci se svým koníčkem. Na hlídky totiž už nemusejí vyrážet ve služebním voze. Místo motoru se teď budou muset spoléhat především na své svaly – jezdí totiž na kolech.

Jak ale informovala tisková mluvčí prachatické policie Martina Joklová, policisté, kteří služební kola obdrželi, tuto práci rozhodně nedostali za trest.
„Jsou to fyzicky zdatní policisté,  pro které je cyklistika koníčkem. A náplní jejich práce bude především pohyb po šumavských cyklostezkách," vysvětlila Martina Joklová. Přítomnost policistů  na bicyklech by měla být především prevencí proti různým nepříjemnostem, které mohou na cyklostezkách a jejich okolí ostatní cyklisty potkat.

Kola obdržela obvodní oddělení už letos v dubnu. Pomáhat a chránit na cyklostezky ale vyráží až od května. „Čekali na lepší počasí, teď už je ale cyklisté budou potkávat pravidelně a uvidíme, jak se osvědčí," doplnila tisková mluvčí.

Autor: Radek Štěpánek - Prachatický deník

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

VIDEO: Herečka Veronika Kubařová hostem u Fandy bandy!

[23.4.2014]

VIDEO: Herečka Veronika Kubařová hostem u Fandy bandy!

Talentovaná, mladá a usměvavá, tak by se dala charakterizovat Veronika Kubařová, která přišla do odpoledního vysílání k…
VIDEO: Hledáme film s Veronikou Kubařovou!

[23.4.2014]

VIDEO: Hledáme film s Veronikou Kubařovou!

Mladá talentovaná herečka totiž byla hostem u Fandy a jeho české bandy mezi 15.-16. hodinou. Hned potom jsme rozjeli…