Jihočeský den vědy

  13:07
Ve středu 18. dubna 2018 se uskuteční na Výstavišti České Budějovice první ročník jedinečné akce, která přináší podnikům, široké laické i odborné veřejnosti novinky a zajímavosti týkající se vědy, výzkumu a inovací v jihočeském regionu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

„Jihočeský den vědy se skládá ze tří částí. Odborná část bude probíhat formou konference s tematickými bloky, součástí bude prezentace stánků vědecko-výzkumných pracovišť a institucí podporujících oblast vědy, výzkumu a inovací v aplikační sféře. Druhou částí bude popularizační program Věda pro děti v pavilonu T2, kdy si děti budou moci vyzkoušet vědu „na vlastní kůži“.

FuckUp Night je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví netradičně o svých životních neúspěších. Jedná se o celosvětové hnutí původem z Mexika, které se koná každý měsíc ve více než 130 metropolích světa. Jsme hrdí, že v dubnu bude poprvé u nás na Výstavišti,“ říká projektová manažerka výstavy Eva Jílková.

Program odborné části je rozdělen do několika tematických bloků (Teorie Start-upu v praxi a spolupráce s aplikační sférou, Průmysl 4.0, Inovace, Zemědělství), probíhá v pavilonu T1 od 9.30 do 16 hodin. Vstup je zdarma.

Zábavný program Věda pro děti je druhou částí Jihočeského dne vědy. Během dne se žáci i studenti můžou těšit na show s chemickými pokusy, 3D realitu, mikroskopy s preparáty, Jihočeská univerzita připravila např. Fair trade stezku. Vstup je zdarma.

Speciální vědecká edice FuckUp Night začne v 19 hodin v pavilonu T1, postupně se představí pět inspirativních osobností jako je například římskokatolický kněz a děkan lanškrounský, autor bestselleru Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik. Vstupné je 130 Kč.

 Další informace najdete na: www.jihoceskydenvedy.cz