Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

JazzFest Brno startuje 12. února

  8:30
Americké hudební hvězdy Wynton Marsalis, Wayne Shorter, Gregory Porter a Robert Glasper, to jsou čtyři nejzářivější jména 15. ročníku mezinárodního hudebního festivalu JazzFestBrno.

Umělecký ředitel Jazzfestu Brno Vilém Spilka (na snímku) se svezl s MF DNES v pravidelné rubrice Čtyřkou na Českou. | foto: Jitka JanůMAFRA

Festival nabídne od 12. února do 28. dubna během dvanácti hudebních večerů třiadvacet koncertů na pěti místech.

Úvod zajistí v pátek trumpetista Wynton Marsalis v Sono Centru. Mimořádný zážitek obstará 8. března v Bobycentru sametový baryton zpěváka Gregoryho Portera (na snímku vlevo nahoře).

Vrcholem svátku jazzu bude koncert all-star kvarteta saxofonisty Waynea Shortera (vpravo) 13. dubna v Bobycentru. „Troufnu si říct, že je to událost, která už se v Brně a možná ani v České republice nemusí opakovat,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Kultovní americký saxofonista ovlivnil hned několik generací jazzmanů a na rozdíl od některých svých vrstevníků nepřestává ani ve svých dvaaosmdesáti letech objevovat ve své hudbě nové a překvapivé prvky.

Dramaturgie festivalu však přinese i pestrou přehlídku toho nejlepšího z Evropy. Více informací najdete na www.jazzfestbrno.cz .