Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jarní bloková očista Rožnova

  19:30
V pondělí 3. dubna 2017 začne v Rožnově každoroční jarní bloková očista. Trvat bude téměř měsíc - poslední ulice by měly být uklizeny do 29.4.2017. Očistu čeká více než 97 km silnic, 51,5 km chodníků, 55 tis. m2 zpevněných ploch (parkovišť) a 55 běžných metrů schodů. Centrum města čeká úklid už příští týden. Ve dnech 13. – 16. března. 2017 proběhne jarní očista na Masarykově náměstí, Náměstí Míru a přilehlých ulicích a také na velkých parkovištích u Valašského muzea v přírodě a u koupaliště.

Blokové čištění v brněnských Tuřanech | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Zametací stroje se postarají o úklid více než 771 tun posypového materiálu a téměř 161 tun soli, kterou město vysypalo na komunikace v průběhu letošní zimy. Množství použitého posypového materiálu je s ohledem na průběh zimy výrazně vyšší, než v loňském roce, kdy město použilo na údržbu komunikací 340 tun posypového materiálu a 63 tun soli.

Očista bude probíhat denně od 6 do 17 hodin. Prosíme vlastníky vozidel, aby se svými vozy vyklidili parkoviště a jednotlivá stání v daném termínu a tím umožnění bezproblémové očisty. Efektivnost očisty bude do značné míry záviset na vstřícném přístupu obyvatel a organizací,“ požádal motoristy Pavel Solanský z odboru správy majetku, který má blokovou očistu na starosti.

Majitelé a provozovatelé vozidel stojících na pozemních komunikacích a parkovištích budou o očistě informováni dopravní značkou. Toto přenosné dopravní značení bude na dotčených komunikacích umístěno 7 dnů před zahájením blokové očisty. Neukázněné řidiče, kteří nebudou toto dopravní značení respektovat, bude řešit městská policie. Její ředitel Aleš Pilař upozorňuje, že v letošním roce Městská policie Rožnov sáhne k pokutám daleko častěji, než v předešlých letech.

„Množství řidičů, kteří nerespektují dopravní značení, se každoročně opakuje a vozidla na komunikacích a parkovištích výrazně komplikují plánovanou očistu. Dle zákona můžeme řidičům uložit blokovou pokutu do výše dvou tisíc korun.“

Přesný harmonogram jarní blokové očisty naleznete zde.