Žena z Jablonce při hádce pobodala manžela, pak se chtěla zabít

  10:26
Manželská hádka v paneláku v Jablonci nad Nisou přerostla v krvavý konflikt. Žena svému muži zasadila několik bodných ran a pak chtěla spáchat sebevraždu, což se jí nepodařilo. Po ošetření skončila v cele a za pokus o vraždu jí hrozí až 18 let vězení.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Do bytu vyjížděli v neděli večer nejprve záchranáři, ty zavolal napadený sedmašedesátiletý muž a poté i jeho pětašedesátiletá manželka.

Pár měl podle všeho vleklé spory. „Další hádka vygradovala tím, že žena v afektu vzala kuchyňský nůž a muži zasadila několik bodných ran,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. 

Ani jedna rána nezasáhla životně důležitý orgán, ale i tak si zranění napadeného vyžádalo okamžitou lékařskou pomoc a hospitalizaci. Podle posledních informací je muž ve stabilizovaném stavu.

Ženu rovněž převezli záchranáři na ošetření do nemocnice, neboť si ihned po napadení manžela pořezala ruce a chtěla spáchat sebevraždu.

„Po ošetření a posouzení jejího zdravotního stavu ji policisté umístili do cely a obvinili z pokusu o vraždu. Na základě dalších výslechů budou v pondělí zvažovat možné uvalení vazby,“ zmínila Suchánková. Obviněné hrozí až osmnáct let vězení.

Autor: