Provozovatel autobazaru neplatil majitelům vozů, nechal si tři miliony

  16:20
Více než tři miliony korun si nechal provozovatel jabloneckého autobazaru, který prodával vozy, ale už neplatil jejich majitelům. Nyní policisté pětačtyřicetiletého muže obvinili. Za zpronevěru a podvod mu hrozí až osm let vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Koláž - iDNES.cz

Muž prodával vozy od listopadu 2017 do podzimu loňského roku.

„Tehdy převzal na základě smlouvy jako provozovatel autobazaru do prodeje sedmnáct vozidel od jejich majitelů. Ovšem těmto osobám, které mu svá auta svěřily, do současné doby nevyplatil úhrady z jejich prodeje,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Obviněný muž také uzavřel leasingové smlouvy na tři vozidla. U dvou z nich zaplatil tři leasingové splátky, u třetího pak pouze jednu. Vozy si však nechal. Ale ani to mu nestačilo. Od úřadu práce si nechal poslat příspěvek 200 tisíc za vůz pro invalidního klienta. Automobil mu nikdy nedodal, peníze si nechal.

Prodal auto, leasing zatajil

V září loňského roku prodal jedné ženě osobní vůz VW Sharan za částku 260 tisíc korun, kterou mu vyplatila na místě v hotovosti při podpisu kupní smlouvy. V ní obviněný muž deklaroval výhradní vlastnictví. 

„Nicméně když chtěla tato žena zakoupené vozidlo zaregistrovat a přepsat na sebe, zjistila, že vůz je ve vlastnictví leasingové společnosti. Tím ji obviněný uvedl v omyl a způsobil jí škodu ve výši dvě stě šedesát tisíc korun,“ popsala Sochorová.

Obviněný muž je stíhaný na svobodě, v autobazaru již nepůsobí. 

Autor: