Na vyprodaný Metalfest míří tisíce lidí, amfiteátrem zaduní Powerwolf

  9:50
Sezona hudebních festivalů v Plzeňském kraji začíná. První velkou akcí je Metalfest, který v lochotínském amfiteátru v Plzni odstartuje už dnes. Během tří dnů se na pódiu vystřídají kapely jako Powerwolf z Německa, švédští Hammerfall či Amon Amarth.

Metalfest se v Plzni uskuteční už podesáté. Na jeho první ročník přišly tři tisíce lidí.

„Návštěvnost každoročně stoupala a festival nabíral na popularitě. Oblíbenost při letošním jubilejním ročníku dosáhla vrcholu, kdy jsme tři týdny před začátkem vyprodali všechny vstupenky,“ uvedl ředitel Mefalfestu Jiří Daron.

Letošní ročník je v žánru metalu stylově velmi pestrý. První den vystoupí hvězdy melodického metalu – švédští Hammerfall a Powerwolf z Německa.

„V sobotu zahrají o něco tvrdší kapely. Z extrémního metalu jsou to vikingové ze Švédska Amon Amarth a britská blackmetalová kapela Cradle of Filth. U ní najdeme i českou stopu, protože dva muzikanti, kteří v ní hrají, jsou Češi,“ podotkl Daron.

Fotogalerie

V neděli se pak návštěvníkům představí velmi populární kapela Arch Enemy a také legenda světového rocku – frontman a zpěvák skupiny Twisted Sister Dee Snider.

Už v pátek, v jedenáct hodin dopoledne, pořadatelé na facebooku zveřejnili informaci, že přilehlá parkoviště v okolí amfiteátru Lochotín jsou kompletně zaplněná. „Prosíme návštěvníky Metalfestu, aby své vozy nechali na parkovišti u Globusu. Parkoviště je sice trochu dál, ale funguje zde MHD. Dále můžete využít parkovací dům Na rychtářce,“ sdělují pořadatelé.

Velkou hudební událostí bývá každoročně holýšovský Pekelný ostrov.

Jeho organizátoři opět pozvali i jednu velkou zahraniční hvězdu. Tentokrát jí bude finská hardrocková kapelaLordi, jejíž členové vystupují v hororových maskách.

Festivalové akce

  • Švihák fest - Konstantinovy Lázně: 31. května a 1. června
  • Ruinfest - hrad Rabí: 8. června
  • Summer City Fest - pláž Boleveckého rybníka v Plzni: 21. a 22. června
  • Rock in Plzeň - amfiteátr za OC Plaza: 28. června
  • Tachovské rockové léto - bývalé letiště: 12. a 13. července
  • Šumava Rocks - zelený osrov Santos: 12. a 13. července
  • Chodrockfest - Domažlice: 9. a 10. srpna
  • Létofest - areál DEPO 2015: 23. až 25. srpna

Skupina na sebe pozornost upoutala v roce 2006, kdy vyhrála v soutěži Eurovision Song Contest.

Chybět nebudou ani oblíbené české kapely. K nim patří například Divokej Bill, Škwor, Rybičky 48 nebo Harlej. Dvoudenní akce startuje 5. července. 

„Stálí návštěvníci si letos všimnou několika změn v postavení areálu a jeho samotném fungování. Prvním rokem přechází festival na cashless systém, tedy bezhotovostní systém,“ řekl za pořadatele Jan Halík.

Oblíbené České hrady i tento rok zamíří do areálu ve Švihově. Po šesti letech se na festival vrátí kapela Kryštof. Vystoupí také Harlej, Rybičky 48, Mirai nebo Arakain a Lucie Bílá. Akce se koná 26. a 27. července.