VIDEO: Opilí agresoři vyprovokovali ve Znojmě hromadnou rvačku

  11:38
Hromadnou potyčku, do níž se zapletlo až patnáct lidí, zachytily kamery v centru Znojma. Rváče od sebe museli oddělit strážníci, jeden z aktérů skončil v nemocnici.

Rvačku na Mariánském náměstí ve Znojmě vyvolala asi hodinu po půlnoci ze soboty na neděli skupinka sedmi lidí, kteří se vzájemně provokovali, ale napadali také kolemjdoucí.

„Většina z aktérů byla pod vlivem alkoholu a snažila se vyvolávat konflikty,“ sdělil manažer prevence kriminality znojemské městské policie Petr Hladký.

Bitka, do níž se postupně zapojilo až patnáct lidí, se po chvíli rozdělila na dvě skupiny. V té době na místo přijeli strážníci, kteří si konfliktu všimli díky kamerovému systému.

„Nejprve zasáhli u jedné skupiny, kde pomocí hmatů a chvatů zabránili dalšímu napadání, a poté zakročili i u druhé skupiny,“ přiblížil Hladký.

Jeden z účastníků rvačky byl dopraven na ošetření do nemocnice. „Mladého muže s lehkým poraněním jsme převezli na znojemskou chirugrii,“ potvrdila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Případ od strážníků následně převzali státní policisté, kteří jej vyšetřují jako podezření z výtržnictví. „V době našeho příjezdu se na místě nacházelo devět lidí. Nyní budeme požadovat podání vysvětlení a vyhodnocovat kamerové záznamy,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Autor: