Za znásilnění vnuček dostal senior pět let, dívkám vyhrožoval uškrcením

  15:10
Za znásilnění nezletilých vnuček a rodinné známé dostal obžalovaný M.U. u Krajského soudu v Hradci Králové pětiletý trest. Podle obžaloby dívky osahával, nutil k pohlavnímu styku a vyhrožoval jim uškrcením. Dvaasedmdesátiletý senior vinu odmítá, dívky si prý vše vymyslely.
Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná.

Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná. | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Rozsudek není pravomocný, obhájce se odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu,“ uvedla mluvčí soudu Iva Matušková.

Podle spisu obžalovaný zneužíval dvě vnučky ve věku deset a jedenáct let a osmiletou dívku ze sousedství. Dělo se to v domě obžalovaného v obci na Jičínsku od jara 2015 do roku 2016. První nezletilou podle spisu zneužil v roce 2015, nutil ji k pohlavnímu styku a osahával ji při společném koupání ve vaně. Za to dostávala úplatky v podobě sladkostí a výletů na koupaliště.

„V létě toho samého roku o letních prázdninách nutil svou nezletilou vnučku k pohlavnímu styku, nabízel jí 200 korun. Jenže dívka odmítla a obžalovaný jí začal vyhrožovat smrtí. Poté ji i přes její nesouhlas zatáhl do postele. Když ji pak odvážel zpět k rodičům, odstavil své auto na polní cestě, kde začal nezletilou osahávat. Druhou vnučku zneužil, když sledovala pohádku z postele,“ zaznělo již při minulém jednání. 

„Musely jsem na to koukat všechny“

Prostřednictvím videokonference zde vypovídala i desetiletá poškozená, kterou prý kromě osahávání a zneužívání nutil senior dívat se na video s jeho přirozením. 

„Musely jsem na to koukat všechny. Přes škvíru ve dveřích jsem taky viděla, jak osahává první nezletilou. V kuchyni k ní přistoupil zezadu a sahal jí přes kalhoty na konečník. Ona s ním spala často v posteli jen v kalhotkách, taky ji pořád někam bral na výlety. Na mě takový nebyl, já ho před prázdninami moc nevídala,“ dodala.

Obžalovaný dokola zdůrazňoval, že se všechno poškozené vymyslely a jejich matky lžou. „Všechno, co je v obžalobě, je lživé svinstvo. To, že jsem prý holky fotil nahé nebo se s první poškozenou koupal ve vaně, jsou lživé výroky. V obžalobě je, že jsem jim pouštěl porno. Nic takového jsem jim nepouštěl, protože nic takového nemám,“ dodal.

Autor: