Opilec v Hradci Králové poničil osmnáct aut, hrozí mu dva roky vězení

  9:48
Královéhradečtí policisté v sobotu brzo ráno vyjížděli do Veverkovy ulice k opilému muži, který ničil auta. Muž se neúspěšně před policisty snažil utéct. U osmnácti vozidel poškodil zrcátka a stěrače. Za výtržnictví mu hrozí v případě odsouzení až dva roky vězení.

Opilý muž v sobotu ráno poničil osmnáct aut ve Veverkově ulici v Hradci Králové (19. ledna 2019). | foto: Policie ČR

„V sobotu ráno v pět hodin jsme na lince 158 přijali oznámení od ženy, která uvedla, že z okna vidí nějakého muže, jak poškozuje v ulici Veverkova v Hradci Králové vozidla. Na místo okamžitě vyjely dvě policejní hlídky,“ popsala krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.

Fotogalerie

Policejní hlídka, když přijížděla k místu události, potkala svého kolegu, který venčil psa. Ukázal jim podezřelého muže. Ten začal před policistky utíkat. Po krátké době ho však policista dopadl a zadržel.

Muže podrobil dechové zkoušce, která ukázala téměř dvě promile alkoholu. Policisté opilého muže převezli na záchytku, aby vystřízlivěl. 

„Po ohledání místa činu policisté zjistili, že je poškozeno 18 osobních vozidel, tak že některá měla utržená zrcátka, nebo vylomené stěrače. Předběžná škoda byla stanovena na 50 tisíc korun. Částka pravděpodobně bude překročena,“ uvedla Kormošová.

Policisté dvaatřicetiletého muže obviní z trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Zaparkovaná auta byla terčem vandalů nedávno i v Praze (21. 6. 2017):

Autor: