Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrad Šternberk láká na tradiční Podzimní mlsání

  8:55
V sobotu 14. října 2017 se po roce vrátí na hrad Šternberk festival dobrého jídla - PODZIMNÍ MLSÁNÍ. Tak jako v předchozích letech připraví hrad pro návštěvníky ochutnávky netradičních historických pokrmů. Gurmánský festival proběhne od 10 do 16 hodin a ochutnávky se uskuteční poprvé v exkluzivním prostoru zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně.

Státní hrad Šternberk. | foto: www.hrad-sternberk.cz

Všechny pokrmy připravené v rámci sobotního dne jsou inspirované kuchařskou knihou „Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“.

Součástí vstupného na prohlídky hradu budou ochutnávky jídel zdarma, další pokrmy lahodné chuti bude možné zakoupit. V letošní nabídce naleznete pochoutky na grilu, pečené koláče, Guláš knížete Jana a mnoho dalších lahůdek. Přijďte ochutnat na hrad Šternberk.

Vstupné na podzimní mlsání činí 200 korun pro dospělé osoby, studenti, senioři a děti do 15 let zaplatí 140 Kč a rodinné vstupné činí 540 Kč. V ceně jsou zahrnuty kostýmované prohlídky celého hradu a ochutnávky jídel zdarma.

Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se historie stolování a přípravy pokrmů na hradech a zámcích.

Více informací naleznete na: www.hrad-sternberk.cz.