Střelba ostrými na airsoftu je těžké ublížení na zdraví, řekla policie

  11:42
Z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti podezírá středočeská policie muže, který během hry airsoft postřelil spoluhráče skutečnou zbraní. Zraněný byl převezen do pražské nemocnice. Střelci hrozí až dva roky.

Během airsoftové hry hráč omylem použil skutečnou zbraň a postřelil jednoho z účastníků do hrudníku. (6.10.2018) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policie v pondělí zpřísnila právní kvalifikaci po informaci z nemocnice o stavu postřeleného třicetiletého muže.

„Po změně právní kvalifikace je muž, který střílel, podezřelý z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ potvrdila mluvčí středočeské policie Petra Potočná. Původně policie hovořila o nešťastné náhodě.

Komu zbraň s ostrými náboji patřila, Potočná neupřesnila. Dodala ale, že byla soukromá a legální. Vyšetřovatelé nyní čekají, až se zlepší stav zraněného.

Fotogalerie

Podle nepotvrzených informací se akce zúčastnili policisté, Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se však případem nezabývá.

„V současné chvíli případ spadá do kompetence Policie ČR,“ uvedl mluvčí GIBS Martin Strouhal.

Incident se stal v sobotu u bývalého letiště v Milovicích během airsoftové hry, ve které hráči vystřelují plastové kuličky z replik zbraní. 

Podle policie jeden z hráčů přinesl s sebou skutečnou zbraň, kterou jiný z hráčů pravděpodobně zaměnil za skutečnou a vystřelil z ní na protihráče a trefil ho do hrudníku.

Autor: