Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté zachránili nevidomou ženu s manželem z hořícího bytu

  16:42
Mladoboleslavská policejní hlídka dostala 27. října krátce po deváté ráno oznámení o požáru bytového domu v ulici Jana Palacha. Když policisté dorazili na místo, museli z dýmu a plamenů zachraňovat jednašedesátiletého muže a jeho od dva roky starší nevidomou manželku.

Policisté Tomáš Zbořil a jeho kolega Richard Novotný zachránili manžele z hořícího bytu. | foto: PČR

„Policisté dorazili na místo jako první a hned po příjezdu zaregistrovali muže stojícího na balkoně přízemního bytu. Po vběhnutí na chodbu nejprve odvedli do bezpečí nevidomou dezorientovanou ženu, která se zoufale pohybovala u dveří hořícího bytu,“ popsala situaci policejní mluvčí Lucie Nováková.

Pak museli policisté vykopnout vstupní dveře do bytu. Uvnitř se však nemohli kvůli hustému kouři zorientovat, proto vylezli na balkon z ulice. S ohledem na věk i tělesnou indispozici nemohli tam uvězněného muže přenést přes balkon, proto mu na ústa přiložili látkovou přikrývku a evakuovali jej skrz hořící byt.

„Před domem předali muže i ženu do péče rychlé záchranné služby, která je ihned převezla do mladoboleslavské nemocnice. Hasiči následně požár uhasili a provedli odvětrávání domu,“ uzavřela policejní mluvčí.

Autor: