Prchající řidič si v Hradci razil cestu jako buldozer. Zkrotila ho zbraň

  17:26
Mladý šofér se sedmi zákazy řízení ujížděl před hlídkou strážníků v Hradci Králové. Dopadli ho, když na kruhovém objezdu narazil do jiného auta a snažil se ho vytlačit ze silnice, aby mu uvolnilo cestu.

Hlídka městské policie si devětadvacetiletého řidiče všimla, když velkou rychlostí vjížděl na pěší zónu u hradeckého hlavního nádraží, kam mají povolený vjezd jen autobusy.

Strážníci auto pronásledovali a snažili se ho zastavit. Šofér však ještě zrychlil.

„Ujížděl směrem do centra města. Agresivní jízdou ohrožoval bezpečnost chodců i ostatních řidičů. Na kruhové křižovatce Koruna úmyslně naboural do vozidla před sebou a chtěl ho ze silnice vytlačit, aby mohl projet,“ popsala mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Když si prchající řidič všiml, že strážníci najeli vedle něj a vystupují z vozu, chtěl i se spolujezdcem utéct.

Jenže když otevřel dveře od auta, jeden ze strážníků vytáhl zbraň. Oba muži poté uposlechli výzvu hlídky a lehli si na zem.

„Přislíbili, že již budou respektovat pokyny strážníků. Dechová zkouška alkohol u řidiče neprokázala, ale zkoušku na jiné návykové látky odmítl,“ doplnila mluvčí.

Fotogalerie

Na místo dorazila i hlídka státní policie, která zadržené převzala. Z databáze zjistila, že šofér nikdy neměl řidičské oprávnění. Už v roce 2005, kdy mu bylo teprve čtrnáct let, mu úřady zakázaly řídit všechna motorová vozidla. 

„Má již sedm zákazů řízení platných soustavně od roku 2005 do října 2026. Navíc vyšlo najevo, že při řízení auta ho policisté přistihli i letos na konci února,“ uvedla Kormošová.

Kvůli únorovému prohřešku je muž podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí, nyní ho čeká další stejné obvinění. Za předešlá porušení zákona už byl několikrát ve vězení. Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi.

„Aby muž nemohl pokračovat v trestné činnosti, policisté vozidlo zajistili a odtáhli na služební parkoviště. Jelikož není jeho, vrátíme auto majiteli,“ doplnila Kormošová.

Škoda na vozidle se odhaduje na 10 tisíc korun, na nabouraném autě je dvojnásobná.

Tento týden ve čtvrtek se na kruhovém objezdu Koruna stala také kuriózní nehoda dodávky. Její šofér usnul a vjel až do fontány, která je uprostřed křižovatky.

Červená dodávka vjela do fontány uprostřed křižovatky Koruna (7. 3. 2018)

Autor: