VIDEO: Šofér bez řidičáku ujížděl policii, pasažéři vyskočili za jízdy

  15:18
K zoufalému činu se odhodlali dva muži, kteří se nechtěně ocitli v automobilové honičce s policií. Když jejich řidič, který je měl pouze kousek svézt, odmítal při zběsilé jízdě zastavit, rozhodli se vyskočit. Oba vyvázli bez zranění, šoféra bez řidičského oprávnění policisté dopadli později.

Honička se odehrála už ve druhé půlce června. Policisté zveřejnili videozáznam až nyní, když už případ prošetřili, zdokumentovali a předali do správního řízení kvůli spáchání přestupku.

Události s dramatickým koncem se začaly odvíjet před půlnocí na čerpací stanici v Brně, kde dva muži požádali neznámého dvaadvacetiletého řidiče, aby by je odvezl do nedaleké obce. Šofér souhlasil, ale když se jej v Zapletalově ulici rozhodla zastavit policejní hlídka, zabočil na polní cestu a začal ujíždět.

„Jeho neplánovaní pasažéři mu domlouvali, aby zastavil, on jim však odvětil, že nevlastní řidičský průkaz, v minulosti už ujížděl a bojí se případného vězení,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Když auto uhánělo po polní cestě přibližně šedesátikilometrovou rychlostí, rozhodl se jeden z pasažérů zřejmě ze strachu vyskočit do vysoké trávy. Druhému muži pak řidič přibrzdil.

„Komárovští policisté okamžitě ukončili pronásledování a zkontrolovali oba muže, kteří se při kaskadérském manévru naštěstí vážněji nezranili,“ podotkl Šváb.

Ujíždějícího řidiče policisté díky znalosti registrační značky odhalili během několika hodin. Jeho prohřešky se nyní bude zabývat přestupková komise.

Autor: