VIDEO: Nezahanbím rodinu, vysvětlil zdrogovaný řidič honičku městem

  12:58
Jako smyslů zbavený ujížděl v noci přes Hradec Králové řidič, kterého policie zastavila k běžné kontrole. Jel lesem, na ulicích pak v protisměru, nedával přednost na křižovatkách, prorazil pneumatiku a nakonec na předměstí naboural do značky. Přiznal, že si dal pervitin, a přidal neobvyklé vysvětlení.

Policejní hlídka zastavila šoféra ve voze Škoda Rapid ve Zborovské ulici v noci na čtvrtek krátce po 23. hodině.

„Řidič však náhle šlápl na plyn a začal ujíždět směrem k Roudničce, kde na konci slepé ulice najel do lesa, projel kolem Biřičky a vyjel až na silnici I/35 vedoucí od Býště na Hradec Králové,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Pak pokračoval do centra města, kolem řeky Orlice, kde ve slepé ulici U Přívozu najel na cyklostezku vedoucí k hradecké univerzitě, u níž prorazil vjezdovou závoru na parkoviště.

Pokračoval ke kruhové křižovatce Brněnská, dále na Slezské Předměstí a v ulici Bratří Štefanů nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, narazil do dopravní značky a zůstal stát.

„Řidič se městem řítil rychlostí až 160 kilometrů v hodině, nedával přednost v jízdě, jel v protisměru, zákazem vjezdu a najel i na cyklostezku. Hodně nebezpečně ohrožoval další účastníky silničního provozu, v jednom okamžiku při vyjíždění z vedlejší silnice těsně projel před další policejní hlídkou, která jela po hlavní silnici,“ uvedla mluvčí.

Fotogalerie

Řidiče pronásledovalo několik hlídek. Po nehodě na něj policisté namířili zbraň a vytáhli ho z auta i se spolujezdcem. Oba muže zajistili a převezli na služebnu.

U 22letého řidiče zjistili, že má pozitivní test na látky obsažené v pervitinu, navíc má v těle také 0,1 promile alkoholu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve muž odmítl. 

„Muž se přiznal k vypití jednoho desetistupňového piva těsně před jízdou a k užití jedné dávky pervitinu někdy po poledni. Na dotaz, proč policistům ujížděl, sdělil, že nechtěl zahanbit rodinu,“ řekla mluvčí.

Navíc se ukázalo, že si neobnovil řidičský průkaz po vypršení již druhého zákazu řízení, který měl do srpna 2018.

Mladistvého spolujezdce si po podání vysvětlení na služebně převzala matka, řidič byl propuštěn a vyšetřování pokračuje.

Škodu na vozidle policie odhadla na 120 tisíc, na značce osm tisíc a na závoře patnáct tisíc korun.

„Případ prověřujeme a zjišťujeme, zda nedošlo ke spáchání trestného činu obecné ohrožení. Žádáme svědky, kteří by mohli podat jakoukoli informaci k nebezpečné jízdě, při které se nikomu nic nestalo, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv služebnu,“ požádala mluvčí Kormošová.

Autor: