Při charitativním holení shodilo své pěstěné kníry sedm desítek lidí

  11:40
Ještě než ve středu večer večer vyjeli na led v derby proti Havlíčkovu Brodu, shodili žďárští hokejisté kníry. Nemocnice v Novém Městě na Moravě zorganizovala historicky první skupinové holení s názvem „Movember“. Vestibul chirurgického pavilonu se kvůli tomu změnil v improvizované holičství.

V novoměstské nemocnici si v rámci akce Movember nechalo kníry oholit na sedm desítek lidí. Příkladem šli mnozí sportovci ze Žďárska. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Sportovci šli při „movemberovském“ holení příkladem. „Z týmu přijelo pět hráčů a k tomu členové realizačního týmu. Užili jsme si to a konečně jsme se mohli zbavit knírů,“ řekl kapitán hokejistů Martin Pleva.

Fotogalerie

Někteří si vousy pěstovali od začátku listopadu. „Zapojil se celý tým. Někomu to roste víc, na někom to ani nebylo poznat,“ glosoval s úsměvem.

Charitativní akci pro nemocnici zajistili studenti oboru kadeřnictví Střední školy obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Ti během dne v novoměstské nemocnici zbavili knírů na sedm desítek lidí.

„Dobrovolný příspěvek za holičskou službu pošleme Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Muži tak přispějí hlavně sobě, celkem se vybralo 28 456 korun,“ prozradila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Do akce se zapojili také třeba novoměstští fotbalisté, ragbisti a mnoho dalších sportovců. Vedle nich ale i mnoho dalších lidí.

Autor: