Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hodinu Země může podpořit každý

  10:20
Opava se také letos připojí k celosvětové kampani Hodina Země, která má symbolickým hodinovým zhasnutím světel po celém světě upozornit na stále nebezpečnější změnu klimatu. Stejně jako v předešlých šesti letech tak bude v sobotu 25.března 2017 v době od 20.30 do 21:30 na řadě míst vypnuto nasvětlení města. Potemní například Hláska, Slezské divadlo, Obecní dům, Dům kultury Petra Bezruče či opavské kostely.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: iDNES.cz

Klimatický systém země se razantně mění a dopady pociťujeme stále více i u nás. Abychom odvrátili největší problémy, musíme razantně změnit naše chování a fungování celé společnosti. Potřebujeme skutečně začít šetřit s energiemi, větší podíl energie získávat z obnovitelných zdrojů a skončit s pálením fosilních paliv, které ke změně klimatu přispívají nejvíc. Změna klimatu se dotkne nás všech, k odvrácení jejich nejhorších dopadů proto musíme svým dílem přispět všichni,“ píší na svých webových stránkách pořadatelé.

Podpora kampaně je jednoduchá- stačí, když 25. března od půl deváté večerní na šedesát minut zhasneme světla v bytech a domech nebo alespoň vypneme ta světla, která nezbytně svítit nemusí.