Počasí pokazí silné bouřky. Zmrzlí muži ukážou, co umí

Ilustrační foto
vydáno: 11.5.2012, 09:35

Praha - Meteorologové varují před silnými bouřkami. Letní dny tohoto týdne završí příval deště. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí od dnešní 18 hodiny do zítřejšího rána. O víkendu se ochladí, ráno bude mrznout a na horách může sněžit.

Bouřky se objeví zejména na severozápadě Čech. Výstraha platí pro kraj Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Plzeňský, Karlovarský, Středočeský a pro Prahu. K večeru k nám začne proudit studená fronta a bouřky mohou být doprovázené nárazy větru o rychlosti do 72 km/h, ojediněle se přidají kroupy a případně i nárazové srážky. Meteorologové varují před možným zvýšením hladin menších toků a zatopením níže položených míst a sklepů.

Dnes čekáme slunečný den, obloha bude tak jako v minulých dnech skoro jasná až polojasná, pouze ojediněle se objeví přeháňky a nejvyšší teploty vystoupí až k tropickým 31 stupňům. Mraky s bouřkami přijdou večer od severozápadu.

O víkendu zmrzlí muži dostojí své přezdívce. Pankrác, Servác a Bonifác nám předvedou, jak můžou i v květnu přicházet mrazíky a na horách možná budou k vidění sněhové vločky. V sobotu se citelně ochladí ke 12 až 16 stupňům, obloha se zatáhne a čekáme občasný déšť nebo přeháňky, případně ještě doznívající bouřky. Odpoledne by se ale mraky měly přechodně protrhat a srážky postupně ustanou.

V noci se soboty na neděli rtuť teploměru spadne do mínusových hodnot, naměříme i -1 stupeň, přes den maxima vystoupí k 11 až 15 stupňům. Zpočátku ještě zůstane slunečno, postupně se rozšíří mraky a obloha bude oblačná s ojedinělými přeháňkami, na horách dokonce se sněhovými.

Výhledově čekáme příští týden převážně oblačný, bude se nám hodit deštník a ven bychom měli vycházet jedině s dlouhým rukávem, oteplí se maximálně k 19 stupňům.

Autor: Irena Krcháková - regionální zprávy iRegiony Impuls

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

Fanda Banda pátrá po slavné české knížce!

[31.3.2015]

Fanda Banda pátrá po slavné české knížce!

V pořadu Fanda a jeho česká banda dnes hledáme knihu, která je nedílnou součástí povinné literatury ve školních…
Vtip týdne Vlasty Korce!

[31.3.2015]

Vtip týdne Vlasty Korce!

Vlasta Korec předvedl svůj talent a vystřihl vtip z lékařského prostředí, který pobaví každého. Podívejte se na video z…