Hlavní programy Ondrášovy valašky zdarma

  8:44
Rožnované i návštěvníci města se už teď mohou těšit na hlavní večerní programy víkendové přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška. Páteční vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš (VUS Ondráš) a sobotní společný program VUS Ondráš a Poddunajského uměleckého lidového souboru bude zdarma.

Ondrášova valaška | foto: Impuls.cz

Dva benefiční koncerty jsou připraveny v rámci víkendové Ondrášovy valašky. Druhý ročník této přehlídky folklorních a uměleckých souborů nabídne v pátek 8.6.2018 od 20,00 hodin vystoupení VUS Ondráš, na kterém budou moci návštěvníci Valašského muzea v přírodě přispět na fungování denního centra a noclehárny v Rožnově pod Radhoštěm. Vstupné do muzea (a tedy na program) se vybírat nebude. Benefiční pořad VUS Ondráš nese název Náš svět.

Druhý benefiční pořad, tentokrát ve prospěch veřejné sbírky na obnovu Kostela sv. Anny ve Valašském muzeu v přírodě, proběhne v sobotu 9.6.2018 od 21,00 hodin a v programu nazvaném Galavečer hudby a tance se představí VUS Ondráš z Brna a Poddunajský umělecký lidový soubor z Prešova. I na tento pořad se nebude vybírat vstupné a je tak pro Rožnovany i návštěvníky města zdarma.

„O benefiční vystoupení VUS Ondráš jsme jako město požádali jeho zřizovatele, tedy Ministerstvo obrany. Umožnili jsme tím jednak realizaci svou benefičních akcí, jejichž příjem bude využit na velmi potřebné a prospěšné účely, a také jsme tím ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě umožnili široké veřejnosti bezplatný vstup na vystoupení tohoto profesionálního tělesa,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš. „Této spolupráce s muzeem si velmi ceníme a děkujeme za ni, stejně jako poděkování za realizaci benefičních koncertů patří Ministerstvu obrany ČR,“ řekl Radim Holiš.

Podrobný program II. ročníku přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška naleznete zde.