Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Historické slavnosti na hradě Kost

  9:04
Pokud jste milovníky gotiky a máte rádi památky, rozhodně si nenechejte ujít Historické slavnosti na hradě kost, které se uskuteční tento víkend 12. a 13. srpna 2017 od 9 do 18 hodin.

Hrad Kost | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Těšit se můžete na ukázky dobových tanců, které vás svými rytmy vtáhnou nejen na české dvory, ale i do evropských center.

V hradních palácích budou kromě tanců připravené i ukázky šlechtického života. Dozvíte se, jak šlechta trávila svůj čas a čím se bavila.

Hlavní nádvoří bude doménou šermířů, kteří Vám lehce humornou formou předvedou, jak ovládají meče a kopí a zároveň uvidíte, jak vypadá jejich morálka. Nad nimi budete moci zhlédnout vystoupení dobových kejklířů, kteří budou zdolávat prostor mezi Velkou věží a paláci na laně a z jejichž akrobatických čísel se vám občas zatají i dech.

Hradní kaple ožije pravou středověkou hudbou doprovázenou na nejrůznější hudební nástroje. Ukázka dravého ptactva bude připravena na hradním parkáně, kde se nejen přesvědčíte o jeho dokonalosti, ale budete i řádně poučeni o jeho kvalitách. Pokud vás zajímá, jak a co se ve středověku vařilo, rozhodně nesmíte minout černou kuchyni. Představí vám středověké recepty a zažijete ochutnávku netradičních jídel.