Hezké počasí je definitivně pryč, čeká nás chladný týden se sněžením.

  6:00
V následujících dnech bude v České republice vládnout počasí s teplotami kolem nuly a sněhem. Pozor by si měli dávat především řidiči, protože silnice budou klouzat.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Dnešní počasí bude podobné tomu pondělnímu. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 stupně, odpolední se budou pohybovat mezi 0 a 4 stupni. Obloha bude zatažená a mělo by opět sněžit. Srážky budou ale četnější než v pondělí, v nížinách by měl padat sníh s deštěm, padat mohou i mrznoucí srážky, proto hrozí náledí a ledovka.

Středa bude zatažená až oblačná a sněžit by mělo pouze na horách. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 stupně, odpoledne vystoupají k 1 až 5 stupňům.

I ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na horách se sněhem, v nížinách se slabým deštěm. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 stupně, denní se budou opět pohybovat v rozmezí 1 až 5 stupňů.

V pátek by mělo být zataženo nízkou inverzní oblačností a mlhavo. Zejména ráno se objeví mrznoucí mrholení a opět hrozí ledovka. Ranní teploty se budou opět pohybovat mezi 1 až -3 stupni, odpolední mezi 1 až 5 stupni.

Podobné počasí nás čeká i o víkendu. Obloha bude zatažená nízkou inverzní oblačností a mlhavo, ojediněle se protrhá na polojasno. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 stupně, odpolední se budou pohybovat mezi 0 až 4 stupni, pokud se ale oblačnost protrhá, mohly by vystoupat na 5 stupňů.