Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Herečka Andrea Hoffmannová se vrací do Uherského Hradiště

  12:34
Herečka Andrea Hoffmannová se po dvou a půl letech představí divákům svého rodného Uherského Hradiště, kde prožila osm let na prknech Slováckého divadla. V rámci letošního 43. ročníku festivalu Letní filmová škola, který se koná od 28. 7. do 6. 8. 2017, budou uvedeny také nové české snímky Pohádky pro Emu a Špunti na vodě, ve kterých si Andrea Hoffmannová zahrála.

Herečka Andrea Hoffmannová | foto: 2media.cz s.r.o.

„Angažmá ve Slováckém divadle pro mě bylo velice dobrým základem k dalšímu rozvoji. V divadle jsem hrála představení skoro každý večer, takže příležitostí naučit se řemeslu, zkusit si různé žánry a spolupracovat se spoustou zajímavých režisérů bylo opravdu hodně. V současné době to vnímám tak, že mám díky divadlu dobrou zkušenost, na které můžu dál stavět. Z promítání filmů právě v Uherském Hradišti na LFŠ mám velkou radost a věřím, že se divákům budou líbit. Pohádky pro Emu jsou překrásný romantický film a Špunti na vodě zase letní vtipná pohoda,“ říká Andrea Hoffmannová.

Ve filmu Pohádky pro Emu (režie Rudolf Havlík), který se odehrává v adventním čase, ztvárnila Andrea Hoffmannová empatickou lékařku po boku herců jako Ondřej Vetchý, Marek Taclík nebo Vilma Cibulková. „Po zhlédnutí Pohádek pro Emu máte chuť se strašně zamilovat, odjet na hory, nebo prostě zažít něco nevšedního. Lékařku jsem ztvárnila poprvé ve svém životě a myslím, že jsem se s rolí celkem sžila,“ říká o své roli Andrea Hoffmannová. Film Pohádky pro Emu bude uveden v uherskohradišťském letním kině na Masarykově náměstí 31. července od 22:00.

Druhý snímek, ve kterém si Andrea Hoffmannová zahrála a který bude uveden v programu Letní filmové školy, je letní komedie Špunti na vodě (režie Jiří Chlumský), ve které trojice tatínků (Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Pavel Liška) s dětmi vyráží sjíždět řeku Sázavu. Andrea Hoffmannová ve filmu ztvárnila roli cukrářky, u které si tatínci s dětmi pochutnávají na zmrzlině. „Špunti na vodě je svěží komedie, u které si divák odpočine a pobaví se. Odehrává se v moc pěkném okolí Sázavy,“ říká Andrea Hoffmannová. Film Špunti na vodě bude uveden v uherskohradišťském letním kině na Masarykově náměstí 3. srpna od 22:00.

Andrea Hoffmannová vystudovala hudebně-dramatický obor na brněnské konzervatoři a osm let působila v angažmá ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Vedle snímků Pohádky pro Emu a Špunti na vodě si zahrála v pohádce Zdeňka Trošky Strašidla. V současné době dokončila se Zdeňkem Troškou natáčení pohádky Čertoviny a připravuje se na dvě role ve filmech Tomáše Svobody a Milana Cieslara. S manželem Markem Hoffmannem vychovává Andrea Hoffmannová dvouletou dceru Anastázii. Kromě herectví a rodiny se půvabná herečka věnuje také sportu, zajímá se o módu a ráda cestuje.