Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helena Vondráčková: V novém albu je moje intimní výpověď!

  9:00
Zpěvačce Heleně Vondráčkové vyšlo před časem nové album s názvem Dávno vím svý. Odklání se v něm od tanečního popu, ve kterém bylo laděné její poslední cédéčko. Tentokrát nazpívala specifický druh popových šansonů. V rozhovoru pro Rádio Impuls vysvětlila, co ji k tomu vedlo. Nezapomněla také posluchače pozvat na své dubnové koncerty ke svému kulatému jubileu.

Helena Vondráčková | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Přestože Vondráčková oslaví sedmdesátiny, cítí se stále energicky. „Vůbec nejsem unavená, naopak, mám spoustu elánu a také nabídek na spoustu představení,“ pochlubila se zpěvačka a dodala, že některé nabídky jsou i ze zahraničí. „Doufám, že tohle tempo dlouho vydržím. Jenom si přeji, abych byla zdravá a abych měla sílu a vše zvládla,“ dodala.

Helena Vondráčková má teď nabitý program. Obchází všemožná média a snaží se mezi lidi dostat své nové album. „Mám strašnou radost z toho, jak je přijímáno nejen kritiky, ale i běžnými posluchači.“ Zpěvačka také upřesnila, jak jsou písně vystavěné: „Nejsou to šansony ve stylu Edith Piaf nebo Hany Hegerové. My tomu říkáme popšanson, moderní šanson. Jsou to písničky, které jsou závažnější, popisují život, prožitky, je to i taková moje intimní výpověď,“ vysvětlila Helena Vondráčková s tím, že texty jsou až básnické.

Nové album mělo české pěvecké stálici také rozšířit portfolio. „Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet novou cestu, jiný styl. Takovým impulsem pro mě byla písnička Jana Dvořáka s názvem Dva tisíce perel, která je na mém předchozím albu. Ta v sobě měla takový náznak, kudy bych se při další tvorbě ubírala,“ uzavřela Helena Vondráčková.

Poslechněte si celý rozhovor s Helenou Vondráčkovou: