Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havířov zve na Veletrh poskytovatelů sociálních služeb

  15:25
Již šestým rokem pořádá Havířov Veletrh sociálních služeb. Veřejnosti se zde představí registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území města a další organizace, které nabízí činnosti doplňující síť sociálních služeb nebo volnočasové vyžití pro obyvatele města.

Profesor Petr Arenberger kontroluje znaménka. | foto: Archiv lékaře

Ve čtvrtek 14. září od 10 do 17 hodin a v pátek 15. září od 9 do 17 hodin může veřejnost na náměstí Republiky v Havířově sbírat rady a informace týkající se sociálních služeb ve městě. „Návštěvníci veletrhu zde navíc mohou vidět různé kompenzační či zdravotní pomůcky, výrobky uživatelů sociálních služeb nebo ukázky práce canisterapie. Mohou se zapojit do interaktivních tvořivých dílen nebo ochutnat polévku Armády spásy,“ sděluje náměstkyně primátorky Alena Zedníková.

V rámci veletrhu proběhne také putovní výstava Ligy proti rakovině Praha „Každý svého zdraví strůjcem“. Výstava se zaměřuje na zdravý životní styl.

Dodávají, že pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny také různé hry, při kterých si vyzkouší své fyzické i smyslové dovednosti. Krom poznání a zážitků si děti mohou odnést množství odměn. Dospělým návštěvníkům nabídnou organizátoři LPR improvizovanou vyšetřovnu, kde si budou moci nechat změřit krevní tlak, hladinu cholesterolu, BMI apod. Mimo tato vyšetření přizve LPR ke spolupráci specialisty – dermatology, s nimiž bude možné konzultovat mateřská znaménka, pihy či změny na kůži.

Celý veletrh bude doprovázet program, na kterém se podílejí i uživatelé sociálních služeb a návazných aktivit – Santé - centrum ambulantních a pobytových služeb, Armáda spásy, Don Bosko Havířov a další.

Vystoupí také Havířovské babky, cimbálová muzika Vonička, pěvecký sbor Šárka, Victory dance Havířov a žáci havířovských základních uměleckých škol.