Hasiči se v Trianglu usídlí do listopadu, požární stanice se dokončuje

  8:04
Nejpozději v listopadu by se měli hasiči usídlit v požární stanici, která pro ně vzniká za 75 milionů korun v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Výstavba objektu, kterou financuje Ústecký kraj, jenž je vlastníkem průmyslové zóny, se blíží do finále.

Podoba závodu Nexen v zóně Triangle. | foto: Nexen Tire

Požární stanice se stane nezbytnou součástí páteřní infrastruktury průmyslové zóny Triangle. 

„Zkrátí se tak zásahové dojezdové časy do zóny z okolních spádových měst při mimořádných situacích, jako je požár či únik nebezpečných látek, ale i při dopravních nehodách na přilehlé dálnici D7 a okolních frekventovaných silnicích do Chomutova, Mostu, Žatce a Loun,“ uvádí mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Na stanici budou působit dvě požární družstva, celkem tam bude sloužit 33 členů Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a velitel. Na jedné 24hodinové směně bude připraveno k zásahu vždy jedenáct hasičů. 

Jedno z družstev bude plnit primárně úkoly v rámci jihokorejské společnosti Nexen vyrábějící pneumatiky pro osobní a nákladní vozy. Závod se staví v sousedství požární stanice. 

Druhé družstvo pak bude pokrývat plošně celé území. Kvůli rozměrům skladovací haly společnosti Nexen přitom budou na hasičské stanici profesionálové se zaměřením i na záchranné práce ve výškách.

„V každé směně bude ustavena lezecká skupina. Důvod a význam zřízení lezecké skupiny je dán charakterem, výškou skladu pneumatik a technologií uskladňování pomocí takzvaných regálových zakladačů. Sklad bude plně automatizován s výškou 48 metrů,“ přibližuje mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči budou mít k dispozici dva cisternové vozy CAS 20 S2T, dopravní automobil, velitelský vůz, kontejner na pěnidlo, zařízení pro sněhové hašení a další prostředky.

„Vybavení jednotky plnohodnotně pokryje požadavky všech služeb a potřeb pro provedení vlastního zásahu, nebude chybět například i termokamera, detekční technika, spojovací a zobrazovací prostředky a tak dále,“ dodal Marvan.

Výstavba stanice vyjde na 75 milionů korun. Tři čtvrtiny zaplatí ministerstvo průmyslu a obchodu, zbytek jde z rozpočtu kraje. Podle Marvana by měli hasiči stanici obsadit nejpozději v listopadu.

Autor: