Kuřák si podpálil dům naplněný harampádím, zachránil ho příchod souseda

  12:14
Ve středu odpoledne začalo hořet v řadovém domku v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Hasiči museli z kouře a plamenů vyvést muže, který tam bydlel, ale dům měl zarovnaný různým harampádím. To zásah značně komplikovalo.

Zásah hasičům v domě komplikovaly nahromaděné věci. | foto: HZS Pardubického kraje

„V domě byl nahromaděný obrovský nepořádek. Uvnitř hořely matrace, dveře, postele, péřové peřiny a spousta dalších věcí,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hořet začalo kolem tři čtvrtě na tři odpoledne a pod kontrolu hasiči oheň dostali zhruba o půl páté. Za další hodinu byl požár zcela zlikvidován.

Zasahovali profesionálové z Přelouče a dobrovolníci z Řečan a Kladrub.

Fotogalerie

„Z domu se podařilo dostat devětapadesátiletého muže, kterému byla poskytnuta kyslíková terapie a následně byl předán do péče zdravotníkům. Další osoba v objektu žádná zranění neutrpěla,“ uvedla Horáková.

„Pán žil v domku sám a naštěstí ve chvíli, kdy začalo hořet, tak mu tam soused nesl nějaké prášky, čímž ho v podstatě zachránil,“ řekla starostka obce Lenka Gotthardová.

Hasiči provedli také prohlídku termokamerou v sousedních domcích. Další ohniska požáru neobjevili.

„Požár způsobil nedopalek cigarety. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun,“ doplnila Horáková. 

Dům má muž v osobním vlastnictví a obec nezaznamenala, že by byl s jeho nepořádkem problém i jinde. „Týkalo se to čistě jen vnitřku,“ potvrdila Gotthardová.

Kladruby jsou připravené muži pomoci. „Začali jsme vlastně hned ve středu, kdy jsme pánovi donesli svačinu, aby se mohl najíst a v dalších dnech proběhne odklizení nepořádku, odhaduji to na dva tři kontejnery. Podílet se budou i pracovníci charity,“ doplnila Gotthardová.

Autor: