Na Svitavsku hořel dům a garáž. Majitel utrpěl závažné popáleniny

  12:18,  aktualizováno  13:52
Hasiči celé dopoledne zasahovali v Němčicích na Svitavsku, kde hořel dům a garáž. Policie musela kvůli požáru uzavřít silnici mezi Českou Třebovou a Litomyšlí.

Požár v Němčicích na Svitavsku. | foto: HZS Pardubického kraje

„Je to požár garáže a domu. Na místě zasahuje šest jednotek hasičů. Majitele garáže si převzala do péče záchranná služba,“ řekla dopoledne k události v místní části Člupek mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Podle mluvčího krajské záchranné služby Aleše Malého byl vlastník objektů velmi vážně zraněn. Popáleného muže našli při hašení garáže. 

„Muž ve středních letech se vážně popálil na větší ploše těla. Vzhledem k závažnosti poranění zdravotníci podali pacientovi léčiva a uvedli ho do umělého spánku, připojili k umělé plicní ventilaci a k monitoru srdeční akce,“ uvedl Aleš Malý.

Muže pak letecky přepravili na kliniku popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Praze

Fotogalerie

Silnice II/358 byla kvůli požáru uzavřena pro veškerou dopravu kvůli množství hasičské techniky, která na místě zasahovala.

Vozovku museli ošetřit solí, protože na ní namrzala voda, která stékala od požářiště. Odpoledne už ale policisté silnici otevřeli.

Škoda zatím není vyčíslena. Příčinu požáru objasní až další vyšetřování.

Autor: