Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

  18:12
Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den ovšem v mnohém připomínal spíš směnu na hasičárně. Zachraňoval život tonoucího chlapce v aquaparku v Ravenně.

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se chlapce. | foto: HZS Pardubického kraje

„V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil do druhé části bazénu. Právě tam jsem si všiml dítěte na dně,“ tlumočil Vašák svůj příběh prostřednictvím zprávy krajské tiskové mluvčí.

„Jeden muž mi pomohl chlapce vytáhnout. S plavčíkem jsme hocha resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě. To už na místě přistával vrtulník, který asi pětiletého chlapce transportoval do nemocnice,“ dodal.

Fotogalerie

Následně musel vylíčit podat svědectví na policejní služebně v Ravenně.

Majitel aqua parku pak muži děkoval za okamžitou pomoc.

„Přišla za mnou i chlapcova matka a poděkovala. Klučinu prý uvedli do umělého spánku a postupně ho probouzí. Zatím prý nezjistili žádné poškození mozku. Tak jsem moc rád,“ uzavřel hasič.

Tisková mluvčí Vendula Horáková dodala, že o záchranné akci se zmiňuje i italský tisk, který uvedl, že se v letovisku za dosud neznámých okolností topil pětiletý chlapec, který tam byl s rodinou. Jeho stav označila tamní média za velmi vážný.

Autor: