Řidič střílel v hádce o parkovací místo, prý se bál štěkajícího psa

  18:04
Hádka mužů o místo na parkování v Kvasinách na Rychnovsku vyvrcholila výstřelem z plynové pistole. Když si zaměstnanec podniku šel vyzvednout po směně své auto odstavené v zákazu, místní usedlík se psem mu to vyčetl. Řidič vystřelil a pak na sebe přivolal policii.

Průmyslová zóna v Kvasinách | foto: Tomáš Hejtmánek, MF DNES

Konflikt se odehrál poblíž vrátnice jednoho z podniků v Kvasinách. Problémy s živelným parkováním se tam objevují už více let. Zaměstnanců v průmyslové zóně pro automobilku totiž přibylo a ne všichni využívají vzdálenější parkoviště.

Hlídka rychnovských policistů vyjela k incidentu v pátek v noci. Na linku 158 zavolal v deset večer muž, který oznámil, že poblíž vrátnice vystřelil z plynové pistole.

Policisté zjistili, že výstřel byl vyhroceným řešením hádky dvou mužů. Místní občan tvrdil, že má vyhrazené své parkovací místo, ale jeden zaměstnanec podniku mu na něm opakovaně parkuje.

V pátek se to opět stalo a usedlík zastihl řidiče ve chvíli, kdy si přišel pro svůj vůz. Muž se psem začal šoférovi nesprávné parkování vyčítat a strhla se hádka.

„Motoristovi vyhrožoval, že mu vypustí kola, křičel na něj a jeho pes štěkal. Řidič dostal strach a vystřelil do vzduchu z plynové pistole. Hned potom se situace zklidnila a střelec celou věc oznámil na linku 158,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Policisté shledali, že nikdo není zraněný. Oba muži čekali na hlídku už v klidu a spor dále řešit nechtěli.

„Hlídka zjistila, že muž s plynovou pistolí na nikoho nemířil a nikomu nevyhrožoval, pouze se bál štěkajícího velkého psa. Oznamovatel hlídce řekl, že si hned po výstřelu uvědomil, že tímto způsobem spor řešit neměl, a proto sám zavolal na tísňovou linku. Svého předchozího jednání litoval,“ dodala mluvčí.

Hlídka vyřešila incident na místě. A ukázalo se, že řidič parkuje v zákazu, za což zaplatil pokutu tisíc korun.

Autor: