Budovy gymnázia po letech spojil koridor, do kterého nepoteče

  16:20
Studenti i pedagogové ostrovského gymnázia na něj čekali dlouho. Moderní koridor spojující obě budovy školy je po dlouhých letech realitou. Podle vzpomínek těch, kteří ještě pamatují původní stavbu, bylo na spojovací chodbě v létě vedro a v zimě se na dlaždičkách dalo s nadsázkou i bruslit.

„I když ten původní je pro mnohé absolventy školy nostalgickou vzpomínkou, pravda je, že byl navrhovaný spíš pro středomořské podnebí,“ uvedl ředitel Gymnázia Ostrov Jaroslav Šafránek.

Přesto na původní koridor někdejší studenti rádi vzpomínají. „Něco hezkého skončilo a něco ještě hezčího začíná,“ shrnul dojmy bývalých studentů krajský radní Jan Bureš, který je rovněž absolventem ostrovského gymnázia.

Cesta ke kýženému cíli byla podle ředitele Šafránka trnitá. Původní studie, která vznikla ještě v době, kdy školu vedl Milan Martinek, zahálela dlouhé roky v šuplíku.

Oprášit se ji podařilo v polovině letošního května. A z výstavby nového koridoru se rázem stala největší letošní investice do školních budov spravovaných krajem. Ten do stavby investoval více než 23 miliony korun.

„Je to pro nás historický svátek. Na tento okamžik jsme čekali dlouho, ale nikdy jsme se nevzdali svých snů a takřka neuvěřitelné se stalo skutkem,“ řekl při slavnostním otevření nového koridoru Jaroslav Šafránek.

Nejde ovšem jen o chodbu samotnou, která je nyní vytápěná a střecha už nepropustí ani kapku vody. Díky investici kraje se studenti dočkali i nových důstojných šaten. Skříněk je v nich 600, takže se bez problémů dostane na každého z nich. „A taky zde vznikl nový sklad, protože ten původní jsme museli zdemolovat,“ doplnil Šafránek.

Fotogalerie

Hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou těší, že „strašák“ školy zmizel.

„Nový koridor bude jistě lépe sloužit jak žákům školy, tak i pedagogům a dalším zaměstnancům. Příjemné prostředí si po těch letech čekání moc zaslouží,“ uvedla hejtmanka.

Stavební práce ovšem výrazně změnily i celou dispozici gymnázia. Vznikl díky nim také nový vchod pro studenty situovaný západně od původního vstupu do „růžové“ budovy A.

Je bezbariérový a společně s koridorem vymezuje prostor, kde mohou studenti chodit nepřezutí.

Investice do budovy Gymnázia Ostrov ovšem není jedinou akcí, kterou kraj v letošním roce zlepšil úroveň jím spravovaných škol.

„Například obchodní akademie v Karlových Varech má nově zabezpečené vstupy a chodovské gymnázium a střední odborná škola se dočkala moderních jazykových učeben,“ řekl krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč.

Na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole Cheb se navíc ještě pracuje. „Dočkají se zde nových sociálních zařízení,“ dodal Bradáč.