Gang vyloupil desítky prodejen s cigaretami a oblečením, už je za mřížemi

  14:10
Tříčlenný gang mužů ve věku kolem čtyřiceti let už nebude postrachem majitelů obchodů. Díky dobré souhře policistů se podařilo zkušené výtečníky zadržet krátce po jednom z vloupání na Svitavsku. Napříč pěti kraji si krádežemi cigaret, oblečení a nářadí přišli na více než dva miliony korun.

Trojici mužů se podařilo kriminalistům z východních Čech a severní Moravy dopadnout po deseti měsících. Dva bezprostředně po posledním vloupání, a to i s kradenými věcmi. Třetího komplice, který se poslední vykrádačky osobně nezúčastnil, pak zadrželi  vzápětí.

Fotogalerie

„Jednalo o trojici opravdu zkušených recidivistů s bohatou trestní minulostí.V rámci dokazování se jim podařilo prokázat prozatím 35 případů vloupání do prodejen s potravinami,“ uvedla mluvčí krajského ředitelství policie Iveta Skupien.

Další nakradené zboží ostříleným gangem zajistili policisté při domovních prohlídkách na severní Moravě a Svitavsku.

„Všichni tři muži ve věku 41, 44 a 46 let se nakonec ke svému jednání doznali a nyní jsou obviněni z trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, kterých se měli dopouštět v různém složení v rámci této skupiny,“ dodala mluvčí policie.

Mužům, kteří jsou stíháni ve vazbě, hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: