Opravme Gajdošovu ulici v Brně teď. Dva pruhy stačí, vyzývá místostarosta

  7:14
Až se řidiči v Brně po patnácti měsících vzpamatují z opravy Zábrdovické ulice a mostu, plánuje město rozkopat Gajdošovu ulici. Židenický místostarosta Petr Kunc z TOP 09 ale usiluje o to, aby se nečekalo a práce začaly co nejdříve.

(ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Petr Kunc tvrdí, že kvůli modernizaci mostu není Gajdošova ulice vytížená jako předtím. „Projede tudy o polovinu méně aut, čehož bychom měli využít. Během prací lze dopravu vést z každé strany jedním pruhem, což za stávajícího stavu stačí,“ myslí si Kunc.

Podle náměstka primátora pro investice a dopravu Richarda Mrázka (ANO) ale nyní není možné opravu zahájit, protože město ještě nemá vysoutěženou firmu, která práce provede.

„Ani nevím, zda se s opravou počítá v aktuálním investičním plánu,“ reagoval Mrázek na myšlenku židenického místostarosty.

Kunc ale oponuje, že výběrové řízení lze zvládnout během zimy. „Práce můžeme zahájit na jaře,“ poznamenal místostarosta Židenic, který plánuje schůzku se zástupci brněnských vodáren, protože oprava se týká právě vodovodu a kanalizace.

Petr Kratochvíl a Robert Kerndl (oba ODS), kteří budou mít v nové brněnské koalici na starosti dopravu, zatím o této myšlence nic nevědí. Pokud o ní budou jednat, chtějí se podrobně seznámit se situací.

Původně přitom město plánovalo opravy v Gajdošově a Zábrdovické ulici ve stejnou dobu, nakonec se ale rozhodlo, že práce provede postupně.

Gajdošova ulice v Brně-Židenicích.

Gajdošova ulice v Brně-Židenicích.

Autor: