Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Food Film Fest se v říjnu zeptá: Víte, co jíte?

  8:46
Vybudí náš mozek více pohled na jídlo nebo na sex? Kdy je potrava lékem a kdy se mění v jed? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Víme vlastně, co jíme? Na takové a další otázky nabídne odpovědi Food Film Fest. Akce, která se koná pod hlavičkou renomovaného festivalu dokumentárních filmů o živé vědě Life Science Film Festival, posouvá dnes tolik oblíbené pouliční akce věnované jídlu ještě o několik kroků dále.

Food Film Fest se v říjnu zeptá: Víte, co jíte? | foto: Impuls.cz

„Vybrali jsme ty nejzajímavější filmy, které se v roce 2015 a 2016 natočily o jídle, výživě, o ekologických, zdravotních nebo i sociálních souvislostech, a ty představíme návštěvníkům. K tomu navíc nabídneme názory těch nejpovolanějších – expertů a vědců z prestižních univerzit a výzkumných ústavů, ale i známých postav z gastro a foodies scény,“ popisuje jeden z organizátorů festivalu Ing. Petr Alexandr, CSc.

Jedním z hostů Food Film Festu bude i Roman Vaněk, zakladatel Pražského kulinárního institutu, tvůrce internetových pořadů jako Peklo na talíři nebo Jídlo s.r.o. a popularizátor gastronomie.

Festival však nezůstane pouze u teorie. „Chybět samozřejmě nebudou ani pečlivě vybrané stánky se zajímavými jídly a potravinami, takže když diváci vyjdou z kina vyzbrojeni novými informacemi, budou moci hned některé z nich otestovat vlastními chuťovými buňkami,“ dodává s úsměvem Petr Alexandr.

Food Film Fest proběhne od 21. do 23.října 2016 v Národní technické knihovně v Praze a Kampusu Dejvice.

Podrobné informace najdete na: www.lsff.cz a na facebookové stránce www.facebook.com/foodfilmfest.prague.