FlixBus zrušil přímý spoj do Prahy, cestující musejí v Brně přestoupit

  17:36
Někteří dopravci chystají změny, které se dotknou cestujících ve Zlínském kraji. Například společnost FlixBus přestala vypravovat tři přímé autobusové spoje denně ze Zlína do Prahy a zpět. Linku rozdělila na dvě s přestupem: ze Zlína do Brna a z Brna do hlavního města.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Flixbus

„Rozdělení linky je příjemnější pro cestující, jelikož nemusí čekat během povinné bezpečnostní přestávky řidiče ve vozidle,“ přiblížila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

„Délka přímé linky Praha–Zlín si vyžaduje povinnou bezpečnostní 30 minutovou přestávku, po kterou řidič musí zastavit bez ohledu na to, jestli cestou nabral zpoždění. Cestující tedy mohou přestoupit na rychlejší spoj,“ doplnila.

Změna začala platit od neděle 9. června společně s novými jízdními řády autobusů. V nich je i nadále každodenní spoj FlixBusu z Uherského Brodu přes Uherské Hradiště do Prahy a zpět. Firma nově přidává na lince ze Zlína do Brna zastávku v Malenovicích. Počet zastávek zvyšuje i v jiných krajích.

„Nové zastávky v regionálních městech cestujícím šetří desítky minut, během kterých by se museli dopravit na autobusové nádraží,“ shrnula Čmielová.

Většina autobusových dopravců už linky ze Zlínského kraje do Prahy zrušila kvůli problémům na dálnici D1.

„Nebyli jsme schopni garantovat, kdy přijedeme. Spoje se nám postupně vylidňovaly,“ řekl ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Jízdní řády

Jízdní řády vlaků, autobusů a MHD zdarma

Další autobusoví dopravci připravili jen drobnější úpravy jízdních řádů na jiných linkách.

Změnu zavedl už od května i dopravce Leo Express, který posílil návazné spojení minibusy ze Zlína do Přerova, kde mohou cestující přestoupit na vlakovou soupravu do Prahy nebo Ostravy. Místo 18 jich jezdí 26.

Minibusy také vozí lidi na konkrétní adresu. Platí to nejen pro centrum Zlína, ale i pro řadu jeho okrajových částí. Nově například pro Malenovice a Louky, ale také pro Fryšták, případně zoologickou zahradu na Lešné.

„Nabízíme cestujícím nejrychlejší spojení mezi Zlínem a Prahou bez dlouhých přestupů ve vysokém standardu,“ řekl ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku Jakub Svoboda.

S jedním přestupem cesta trvá tři hodiny a šest minut. „Náš minibus zákazníka vyzvedne a dopraví ho na návazný vlakový spoj a na zpáteční cestě jej dopraví až domů, “ doplnil Svoboda.

Autor: