Karlovy Vary i kraj už připravují vlastní akce pro filmový festival

  10:16
Vlastní akce, které se uskuteční během mezinárodního filmového festivalu, už mají připravené Karlovy Vary a kraj. Ten bude mít stejně jako loni stánek v Thermalu, kde se lidé dozvědí zajímavosti o regionu, získají slevy na vstupném do krajských muzeí a galerií nebo budou soutěžit o propagační předměty.

Festivalový hotel Thermal. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Pro ty, kteří si budou chtít odnést originální památku z návštěvy festivalu, chystáme v prostorách Císařských lázní oblíbený fotokoutek s filmovými rekvizitami,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

I letos mohou zájemci soutěžit o vstupenky na filmové projekce, pokud správně odpoví na tři otázky prostřednictvím formuláře na webu krajského úřadu. Čas mají do 18. června. Každý den je k mání kolem šedesáti lístků.

„Protože chceme přiblížit atmosféru velkého filmového svátku i ostatním lidem z kraje, máme pro ně zároveň připravenou i mimořádnou projekci vybraného snímku v kinech v Ostrově, Sokolově, Chodově, Chebu, Mariánských Lázních a nově i v Kyselce. Promítání by se mělo uskutečnit v úterý 3. července,“ informovala Jana Vildumetzová.

O dva dny později, tedy ve čtvrtek 5. července, pořádá kraj zábavné odpoledne. Zatímco loni pro něj zvolil meandr Ohře, nyní se uskuteční ve Dvořákových sadech. Rodiny s dětmi tam najdou řadu atrakcí a vystoupí známé osobnosti.

„Jsem velice ráda, že na rozdíl od loňského roku, kdy se akce konala na meandru Ohře, letos proběhne přímo v centru dění, a těším se, že přiláká festivalové hosty i rodiny s dětmi,“ řekla hejtmanka.

Karlovy Vary zase připravují tradiční večer města, který se uskuteční 4. července v letním kině. Vystoupí na něm Karlovarský symfonický orchestr společně se zpěvačkou Ewou Farnou. Jako předkapela se představí pop-rockové uskupení David Stypka & Bandjeez. Celkový rozpočet akce je necelých 800 tisíc korun.

„Lístky na večer města už jsou v předprodeji. Dospělí za ně zaplatí 200 korun, děti 100 korun. Na místě budou o padesát korun dražší,“ uvedl primátorův náměstek pro investice Čestmír Bruštík. Ten letos trval na tom, aby se v letním kině zlepšil catering. „Poslední rok nebyl uspokojivý. V letním kině teď bude více stánků. Nelíbilo se mi, že lidé stáli v hodinové frontě na jedno pivo,“ podotkl.

Karlovarská radnice dá na nejnutnější úpravy letního kina před festivalem zhruba milion korun. „Musíme opravit opěrnou zeď orchestřiště, jinak hrozí, že by se zřítila,“ řekl náměstek primátora pro majetek Michal Riško.

V karlovarské sklárně Moser vznikají ceny pro filmový festival (31. 5. 2018)